Szilasy János: A lelkipásztorság tudománya I-III. Buda, 1812, Királyi Magyar Egyetem Betűivel, XIII+371+XII+407+VII+467 p. Kopottas korabeli papírkötés. Intézményi bélyegzővel. A lapok foltosak, néhol ceruzás aláhúzásokkal.
Pjsné Duchownj, Staré y nowé... Cithara Sanctorum. Bp., 1868, Bucsánszky. 1247 p. Hozzákötve: Prjdawek pronikawvch nowych, y nekierych starych pjsnj. Bp., 1868, 112 p., továbbá Modlitby Nábozné..., Bp., 1868, 237 p. Korabeli egészbőr kötés, kapcsokkal. Megviselt állapotban. A borítója kopottas. Az előzéklapon bejegyzésekkel. Pár lap kijár, és sérült.
Le Nouveau Testament. Paris, 1842, Chez L. Hachette. Francia nyelvű Újszövetség. Korabeli félbőr kötés, festett lapélekkel. A borítója némileg kopott, de belül jó állapotban van. / Half-leather-binding, in french language. The cover is worn.
Édes János Egyházi beszédei. [Miskolc, 1844, Tóth Lajos], 2+326+7 p. Félvászon kötés. 2+326+7 p. A borítója viseltes, kopott. A címoldala hiányzik. Az előzéklapon possessori bejegyzés.
Christliches Jahr. Das ist: Alle Episteln und Evangelien. Welche Von der Römisch-Catholischen Kirch auf alle Sonn- und Fest-Täg durch das gantze Jahr abgelesen werden, Samt derenselben klaren, gründlich- und Schrifft-mäßigen Auslegung, Wie auch Beygefügten kurtzer Lebens-Beschreibung deren lieben Heiligen Gottes, nach dem Römischen Calender. Neunter Theil. Augsburg, 1739, Martin Veith. Kopottas ar...
[Amand Wilhelm Smith]: Spiritus Stoae. Geist der Stoa. I. Leutschau, 1817, Johann Werthmüller, 385+1 p. Kopottas korabeli papírkötés. Bilingvis, latin és német nyelven. A gerince sérült. Intézményi bélyegzővel, néhány lapon ceruzás aláhúzással.
cca 1580-1600 James Brocarde 2 munkája. [James Brocarde:] The sermons upon the Apocalypse [On the Apocalypse ? ], [angolra fordította James Sandford?] Kiadási hely, év ismeretlen, 17--636 p. Hiányos! Upon Revelations [The Revelation of St. John reveled]. angolra fordította James Sanford Gent. [London, Thomas Darthe, 1582] 14-152 p. Hiányos! Korabeli átkötött félbőr kötés. Megviselt állapotban! A ...
3 db. egyházi tankönyv: Dr. Aubermann Miklós: Katholikus szertartástan. Középiskolák polgári- és felső leányiskolák számára. Budapest, 1918, Szent István-Társulat. Nyolcadik kiadás. Dr. Schütz Antal: Katholikus egyháztörténelem középfokú iskolák számára. Hatodik kiadás. Budapest, 1929, Szent István-Társulat. Hatodik kiadás. Dr. Magdics Ignác: Hitelemzéstan. A tanító- és tanítónőképző intézetek ka...