Könyvek: Vallás

Tételek száma: 34

Szilasy János: A lelkipásztorság tudománya I-III. Buda, 1812, Királyi Magyar Egyetem Betűivel, XIII+371+XII+407+VII+467 p. Kopottas korabeli papírkötés. Intézményi bélyegzővel. A lapok foltosak, néhol ceruzás aláhúzásokkal.
13786.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29

R. P. Tobia Lohner: Instructio practica quarta Pastorum  continens Doctrinas Industrias ad Pastorale... Dilingae, 1701, Caspari Bencard + - - Instructio practica quinta (és sexta) de Confessionibus. Három kötet egyben! Viseltes egészbőr kötésben
13787.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Pjsné Duchownj, Staré y nowé... Cithara Sanctorum. Bp., 1868, Bucsánszky. 1247 p. Hozzákötve: Prjdawek pronikawvch nowych, y nekierych starych pjsnj. Bp., 1868, 112 p., továbbá Modlitby Nábozné..., Bp., 1868, 237 p. Korabeli egészbőr kötés, kapcsokkal. Megviselt állapotban. A borítója kopottas. Az előzéklapon bejegyzésekkel. Pár lap kijár, és sérült.
13788.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Le Nouveau Testament. Paris, 1842, Chez L. Hachette. Francia nyelvű Újszövetség. Korabeli félbőr kötés, festett lapélekkel. A borítója némileg kopott, de belül jó állapotban van. / Half-leather-binding, in french language. The cover is worn.
13789.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Édes János Egyházi beszédei. [Miskolc, 1844, Tóth Lajos], 2+326+7 p. Félvászon kötés. 2+326+7 p. A borítója viseltes, kopott. A címoldala hiányzik. Az előzéklapon possessori bejegyzés.
13790.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Christliches Jahr. Das ist: Alle Episteln und Evangelien. Welche Von der Römisch-Catholischen Kirch auf alle Sonn- und Fest-Täg durch das gantze Jahr abgelesen werden, Samt derenselben klaren, gründlich- und Schrifft-mäßigen Auslegung, Wie auch Beygefügten kurtzer Lebens-Beschreibung deren lieben Heiligen Gottes, nach dem Römischen Calender. Neunter Theil. Augsburg, 1739, Martin Veith. Kopottas aranyozott gerincű bőrkötésben. Német nyelvű, katolikus kalendárium 1739-ből. Ex-libris pecséttel. A borító kopottas,a lapok foltosak. / Leather-binding, in german language.
13791.

Christliches Jahr. Das ist: Alle Episteln und Evangelien. Welche Von der Römisch-Catholischen Kirch auf alle Sonn- und Fest-Täg durch das gantze Jahr abgelesen werden, Samt derenselben klaren, gründlich- und Schrifft-mäßigen Auslegung, Wie auch Beygefügten kurtzer Lebens-Beschreibung deren lieben Heiligen Gottes, nach dem Römischen Calender. Neunter Theil. Augsburg, 1739, Martin Veith. Kopottas ar...

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
17

Carl Maria Kaufmann: Handbuch der christlichen Archaologie. Paderborn, 1922 Ferdinand Schöningh. Félbőr kötésben.
13792.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86

[Amand Wilhelm Smith]: Spiritus Stoae. Geist der Stoa. I. Leutschau, 1817, Johann Werthmüller, 385+1 p. Kopottas korabeli papírkötés. Bilingvis, latin és német nyelven. A gerince sérült. Intézményi bélyegzővel, néhány lapon ceruzás aláhúzással.
13793.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86

13794.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

cca 1580-1600 James Brocarde 2 munkája. [James Brocarde:] The sermons upon the Apocalypse [On the Apocalypse ? ], [angolra fordította James Sandford?] Kiadási hely, év ismeretlen, 17--636 p. Hiányos! Upon Revelations [The Revelation of St. John reveled]. angolra fordította James Sanford Gent.  [London, Thomas Darthe, 1582] 14-152 p. Hiányos! Korabeli átkötött félbőr kötés. Megviselt állapotban! A kötéstáblák leszakadtak. A borító és a gerinc kopott. A két munka hiányos. Jacopo Brocardo vagy James Brocarde (1518-1594) olasz protestáns hittérítő és biblia magyarázó két munkája, angol nyelven. / The two work of Jacopo Brocardo, in english language. Half leather binding, in poor condition.
13795.

cca 1580-1600 James Brocarde 2 munkája. [James Brocarde:] The sermons upon the Apocalypse [On the Apocalypse ? ], [angolra fordította James Sandford?] Kiadási hely, év ismeretlen, 17--636 p. Hiányos! Upon Revelations [The Revelation of St. John reveled]. angolra fordította James Sanford Gent. [London, Thomas Darthe, 1582] 14-152 p. Hiányos! Korabeli átkötött félbőr kötés. Megviselt állapotban! A ...

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14

3 db. egyházi tankönyv:  Dr. Aubermann Miklós: Katholikus szertartástan. Középiskolák polgári- és felső leányiskolák számára. Budapest, 1918, Szent István-Társulat. Nyolcadik kiadás. Dr. Schütz Antal: Katholikus egyháztörténelem középfokú iskolák számára. Hatodik kiadás. Budapest, 1929, Szent István-Társulat. Hatodik kiadás. Dr. Magdics Ignác: Hitelemzéstan. A tanító- és tanítónőképző intézetek katholikus növendékei számára. Budapest, 1930, Szent István-Társulat. Harmadik kiadás. Átkötött félvászon kötés, változó állapotban.
13796.

3 db. egyházi tankönyv: Dr. Aubermann Miklós: Katholikus szertartástan. Középiskolák polgári- és felső leányiskolák számára. Budapest, 1918, Szent István-Társulat. Nyolcadik kiadás. Dr. Schütz Antal: Katholikus egyháztörténelem középfokú iskolák számára. Hatodik kiadás. Budapest, 1929, Szent István-Társulat. Hatodik kiadás. Dr. Magdics Ignác: Hitelemzéstan. A tanító- és tanítónőképző intézetek ka...

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86

Amor Sanctus. Szent Szeretett könyve. Középkori himnuszok latinul és magyarul. Fordította Babits Mihály. Bp., 1988, Helikon. Kiadói velúrkötésben.
13797.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft