XII. Pius élete és válogatott beszédei Írta és a beszédeket fordította: Zigány Miklós és Fényi András. Bp.-Esztergom, 1943, Magyar Jövő. 478 p., 22 t. (egészoldalas fotó). Kiadói, aranyozott, dombornyomott, címeres félvászonkötésben. A gerinc kissé kopottas, az utolsó néhány lapon ázásnyom.
Baros Gyula - P. Böle Kornél: Boldog Margit Legendája. Budapest, É.N. [1938], Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói félbőr kötés, 218 p. A képek Minárné Techert Anna temperafestményeiről készült reprodukciók. A borítója kopott, foltos. A lapok foltosak.
Ijjas Antal: Húsz évszázad viharában. Az egyház és a pápaság története. Budapest, 1948, Magyar Írás. Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötés, 425 p. Kissé piszkos, kopottas, de egyébként jó állapotban.
Campes, J.H.: Robinson Crusoe. Für die Jugend neu bearbeitet von Julius Hoffmann. Mit vielen Textillustrationen und vier Farbenbildern nach Aquarellen. von W. Hoffmann. Zweite Auflage. Stuttgart, Thienamanns Verlag. Ganzleineneinband, verschlisener Zustand / Kiadói festett egészvászon kötés, gerincnél szakadt, kopottas állapotban / full linen binding, demaged condition