cca 1944 Kass László (?-?) alezredes kérvénye a zsidók anyagi és vagyoni ügyeinek lebonyolításával megbízott kormánybiztosa részére Valatin István (?-?), a Salgótarjáni Kőszénbánya Rt. műszaki igazgatójának gyógykezelésre szoruló felesége támogatása ügyében, fogalmazvány, javításokkal
Héber nyelvű ótestamentum. Prága, 1834, M. I. Landau, cca 300 p. Belső borítón rézkarc illusztráció, sérült bőrkötés, foltos, megviselt állapotban / Altes Testament + Anhang zu Debarim, Prag, Druck und Verlag Moses Landau, Hebrew Old Testament