Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 374

Herczeg Ferenc: Szelek szárnyán. Budapest, 1905, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Az Ujság ajándéka előfizetői részére. Kiadói félvászon kötésben.
13552.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86

Mikszáth Kálmán: Az én kortársaim. "Az ujság" ajándéka előfizetőinek. Bp., 1904, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói félvászon kötés. Kiadói félbőr kötésben. A lapok néhol foltosak.  Basch Árpád, Bér Dezső, Faragó József, Garai Ákos, Hegedüs László, Homicskó Athanáz, Kimnach László, Mühlbeck Károly, Neogrády Antal, Pap Henrik, Pataky László és Vesztroczy Manó rajzaival ill. karikatúráival. A címlap, a könyv lécdíszítései, az előzéklap s a kötéstábla rajza Basch Árpád munkája.
13553.

Mikszáth Kálmán: Az én kortársaim. "Az ujság" ajándéka előfizetőinek. Bp., 1904, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói félvászon kötés. Kiadói félbőr kötésben. A lapok néhol foltosak. Basch Árpád, Bér Dezső, Faragó József, Garai Ákos, Hegedüs László, Homicskó Athanáz, Kimnach László, Mühlbeck Károly, Neogrády Antal, Pap Henrik, Pataky László és Vesztroczy Manó rajzaival ill. karikatúráival. A ...

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86

Az Ujság Albuma az 1906. évre ajándékul előfizetőinknek. Mikszáth Kálmán, Szilágyi Géza, Kozma Andor, Herczeg Ferenc, Kenedi Géza, Ambrus Zoltán, Kóbor Tamás, és Telekes Béla írásaival. Budapest, 1906, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói foltos szecessziós díszítésű aranyozott egészvászon kötés.  Basch Árpád, Ujváry Ignácz, Rechl Kálmán, Kimnach László, Tolnay Ákos, Kotász Károly, Margittay Tihamér, Jendrasik Jenő, Dudits Andor, Gergely Imre, Poll Hugó képeivel, rajzaival illusztrálva. A címlap, valamint a külső tábla, és az előzéklapok, úgyszintén a kezdő és zárórajzok Basch Árpád munkái.
13554.

Az Ujság Albuma az 1906. évre ajándékul előfizetőinknek. Mikszáth Kálmán, Szilágyi Géza, Kozma Andor, Herczeg Ferenc, Kenedi Géza, Ambrus Zoltán, Kóbor Tamás, és Telekes Béla írásaival. Budapest, 1906, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói foltos szecessziós díszítésű aranyozott egészvászon kötés. Basch Árpád, Ujváry Ignácz, Rechl Kálmán, Kimnach László, Tolnay Ákos, Kotász Károly, Margittay T...

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

13555.

Rudolf emlék-album. A magyar irók és művészek szíves közreműködésével szerkesztette Cziklay Lajos. Budapest, 1897, Rigler József Ede Papírnemügyár Rt. ny., Kispesti Rudolf Fogadalmi Templom felépítésére alakult országos bizottság. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrált díszmű. Kiadói aranyozott félvászon kötés. Megviselt állapotban. A borítója és a gerince viseltes, a kötése sér...

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

B. Eötvös József: A XIX. század uralkodó eszméinek befolyása az államra I. B. Eötvös József összes munkái I. Pest, 1870, Ráth Mór, 538 p. Második kiadás. Átkötött félvászon kötés.
13556.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

13557.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

Ujváry Zoltán: Játék és maszk. Dramatikus népszokások. 1-4. köt. Debrecen, 1983-1988, Bihari Múzeum. Papírkötésben, jó állapotban.
13558.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

Réthei Prikkel Marian: A magyarság táncai. Budapest, 1985, Állami Könyvterjesztő Vállalat. Kiadói kopottas papírkötés. Reprint.
13559.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Dante Komédiája I-III. (Egyben; I. A Pokol. II. Purgatórium. III. A Paradicsom.) Fordította: Babits Mihály. Budapest, én. (1912), Révai-Kiadás, 304+296+314 p. Kiadói némileg kopott festett, préselt, illusztrált egészbőr kötésben.
13560.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

Verne Gyula: Utazás a Föld központja felé. Fordította Beőthy Leo. Budapest, 1907, Franklin-Társulat, 336p. Második kiadás. Kiadói illusztrált, aranyozott, festett egészvászon kötés, márványozott lapélekkel, egész oldalas fekete-fehér illusztrációkkal. A borítója kopottas, a kötése laza. Az elülső kötéstábla belsején címke nyomaival. A címlapon tulajdonosi névbélyegzővel. Egy-két lap foltos.
13561.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

Vas Zoltán: Tizenhat év fegyházban. Budapest, 1944, Kommunisták Magyarországi Pártja, 167 p. Kiadói félvászon kötés. A borítója foltos, kopottas. A kötése laza. Első kiadás. A könyvet valószínűleg nem itthon, hanem Moszkvában adták ki. Ritka!
13562.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

13563.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft