Pedro Calderon de la Barca: Az élet álom. Színmű három felvonásban. Fordította Győry Vilmos. Pest, 1870, Kisfaludy Társaság (Athenaeum ny.). 160 p. Eredeti kiadói, kissé sérült papírkötésben, Szép állapotú, felvágatlan példány, első magyar nyelvű kiadás.
Donászy Ferencz: Egy magyar diák élete Mátyás király korában. Nagyapa Könyvtárából. Budapest, 1990, Mentor Mont Kiadó, 215 p. 1913-as kiadás reprintje. 584. számozott példány. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói egészvászon, kopottas papír tokban.
Pitigrilli: Kokain. Fordította: Gáspár Miklós. Budapest, 1933, Nova Irodalmi Intézet, 237 p. Kiadói egészvászon kötés. A borítója kopottas. A kötése meglazult.
Thomas Mann: Az elcserélt fejek. Indiai legenda. Fordította: Horváth Henrik. Budapest, É.N., Béta Irodalmi Rt. Kiadói egészvászon kötés, 187 p. A gerince megfakult.
Thomas Mann: Jákob. Fordította Sárközi György. Budapest, É.N., Athenaeum. Kiadói egészvászon, 380 p. A gerince némileg foltos. A kötése sérült, javított.
A Magyar Királyi Földmívelésügyi Minisztérium rádióelőadásainak sorozata 1936. A-B sorozat. Bp., é. n., Pátria. A két kötet egybekötve. Számos érdekes írással. Félvászon kötésben, jó állapotban. / With interesting writings, in half linen binding, in good condition.