Belitska-Scholtz Hedvig: Jankovics Miklós, a gyűjtő és mecénás (1772-1846). Művészettörténeti Füzetek 17. Budapest, 1985, Akadémiai kiadó, 304 p. + 108 t. Kiadói papírkötés.
Boér Ferenc (1940-) kiállítása a Balatoni Múzeumban. Keszthely, 1978, Balatoni Múzeum, 24 p. Kiadói tűzött papírkötés, fekete-fehér képekkel illusztrálva. A művész dedikációjával.
Kállai Ernő: Vajda Lajos (1908-1941) Festőművész Emlékkiállítása. Budapest, é.n. (1943), Alkotás Művészház, 14 p. Kiadói tűzött papírkötésben. Nyolc fekete-fehér képpel illusztrálva. Vajda Lajos emlékkiállításának katalógusa, amelyet 1943-ban, két évvel a halála után rendeztek.
Kállai Ernő: Paizs Goebel Jenő (1896-1944) Gyűjteményes Kiállítása. Budapest, é.n. (1943), Alkotás Művészház, 10 p. Kiadói picit szakadt tűzött papírkötésben. Paizs-Goebel Jenőnek, a modern festészet jeles képviselőjének kiállítási katalógusa, amelyet az Alkotás Művészházban rendeztek a halála előtti évben, 1943-ban.
Művészeti Pantheon. Barabás Miklós, Ferenczy Károly, Madarász Viktor, Pheidias. Hoffmann Edit: Barabás Miklós. Budapest, 1923, Pantheon Irodalmi Intézet Rt. Petrovics Elek: Ferenczy Károly. Budapest, é.n., Pantheon Irodalmi Intézet Rt. Lyka Károly: Madarász Viktor élete és művei. Budapest, én. Pantheon Irodalmi Intézet Rt. Hekler Antal: Pheidias Művészete. Budapest, 1922, Pantheon Irodalmi Intéz...
Barát Béla, Éber László, Takács Zoltán, Felvinczi Takács Zoltán: A művészet története. Budapest, 1926, Világirodalom - Weiler. Kiadói, aranyozott félbőr kötésben.
Paul Gsell: Rodin beszélgetései a művészetről. Fordította Farkas Zoltán. Kultura és Tudomány. Budapest, 1917, Franklin-Társulat. Kiadói félvászon kötésben.