Kondor Béla Tizenhét rézkarc. A bevezető tanulmányt írta Németh Lajos. Művészeti mappa a rézkarcok nyomataival. Bp., 1980, Corvina Kiadó. Papírmappában.
Bordás Ottó: Gyöngyösi Ottó-csipke története. [Gyöngyös], 2013, szerzői. Papírkötésben, jó állapotban. + Bordás Ottó által tervezett gyöngyösi Ottó-csipke terítő, 55×16 cm
Halhatatlan szerelem, nagy költők és nagy festők művészetének tükrében. A nyolcvanéves Pesti Napló jubileumi ajándéka előfizetőinek. Budapest,1930, Pesti Napló. Rengeteg képpel illusztrált. Egészvászon kiadói borítóban, 143 p. A címlapon és az utolsó oldalon a kiadásra vonatkozó ceruzás bejegyzésekkel. Egyébként szép állapotban.
Dr. Kacziány Géza: A női szépség a festőművészetben. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Budapest, é.n. [1913], Pesti Napló, Stephaneum nyomása. Számos fekete-fehér, illetve színes képpel. Kiadói díszített egészvászonkötésben. A kötése laza, az elülső védőlap és egy kép kijár az elejéről. Két ex libris bejegyzéssel.
Fisch, Robert O.: Light from the Yellow Star. DEDIKÁLT! Levéllel. Frederick R. Weisman Art Museum - University of Minnesota. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban / hardcover, signed, good condition
Malonyay Dezső: A magyar nép művészete II. kötet. A székelyföldi,a csángó és a torockói magyar nép művészete. Budapest,[1909], Franklin Társulat. Szecessziós festett egészvászon kötésben, 319 p. Sok képpel, és illusztrációval. Megviselt állapotban. A borítója kopott, sérült, viseltes. A kötése sérült. Belül javítások nyomai. A címlap hiányzik. A könyvből 232-233 p. között a illusztrációk lapjaibó...
Szentiványi Gyula: Barabás Miklós művészete. Magyar Művészeti Könyvtár. Budapest, 1927, Amicus Kiadás. Kiadói papírkötés. Felvágatlan példány. Megviselt, széteső állapotban.