Wagner József: Az antik világ zenéje. Parthenon-Tanulmányok. Budapest, 1943, Parthenon-Franklin Társulat. Kiadói egészvászon kötés, kiadói szakadozott papírborítóban.
Danische Maler. Die Welt Des Schönen. Düsseldorf&Leipzig, 1911, Karl Robert Langewiesche Verlag, VII+96+VI p. Kiadói papírkötésben. Német nyelven. A lapok foltosak.
Max Sauerlandt: Griechische Bildwerke. Die Welt Des Schönen. Düsseldorf&Leipzig, 1911, Karl Robert Langewiesche Verlag, XVI+2+118+XI+3 p. Kiadói papírkötésben. Német nyelven. A lapok foltosak.
Der Stille Garten. Deutsche Maler Der I. Halfte Des 19. Jahrhunderts. Die Welt Des Schönen. Düsseldorf&Leipzig, 1908, Karl Robert Langewiesche Verlag, XVI+79+XIV p. Kiadói papírkötésben. Német nyelven. A lapok foltosak, szakadozottak.
A barokk. A művészet története. Fordította Székács Vera, Sziberth Bertalan. Budapest, 1987, Corvina Kiadó, 307 p. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban, védőborítóban. Szép állapotban.
Az érett reneszánsz. A művészet története. Fordította Bárdosi Vilmosné Horányi Krisztina. Budapest, 1986, Corvina Kiadó, 315 p. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban, védőborítóban. Szép állapotban.
Az antik világ. A művészet története. Fordította Faluba Kálmán. Budapest, 1986, Corvina Kiadó, 308 p. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban, védőborítóval. Szép állapotban.
A korai középkor. A művészet története. Fordította Sarodi Tibor. Budapest, 1988, Corvina Kiadó, 315 p. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban. Szép állapotban.
Muther Richard: A festőművészet története. I-II. Fordította Lengyel Géza. Függelék: Lyka Károly: Magyar képírás. Budapest, é.n., Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt., 288+272 p. Félbőr kötés. Számos képpel illusztrálva. A borítója kopott. A gerince hiányzik, de a könyvtest egyben van.
Vegyes német nyelvű művészeti tétel, (Bildende Künstler, Moderne Plastik, Die Kunst 1918. Szeptember, XIX. Jahrgang), különféle kiadásban, változó állapotban.