Hagn Károly: Háboru és béke cukrász és mézeskalácsos művészete. Budapest, 1943, Lajos Ferenc "Szépmíves Műhely" kiadása. Kissé viseletes félvászon kötésben
Örösi Pál Zoltán: Méhellenségek és a köpű állatvilága. Budapest, 1939, Országos Magyar Méhészeti Egyesület, 163 p.+XVI t. Átkötött félvászon kötés. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Intézményi bélyegzőkkel.
Vegyes szakácskönyv tétel, 10 db, változó állapotban: Bánffyhunyadi Hunyady Erzsébet: A jó házi konyha II.,III., V.,VI.,VII.,VIII, IX. füzetek. Budapest, Singer és Wolfner. Kiadói papírkötés. Megviselt, széteső állapotban. Z. Tábori Piroska (szerk.): Készüljünk a télire. Budapest, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. Negyedik kiadás. Kiadói papírkötés. Megviselt állapotban. Gyümölcsfeldolgozás ...
Benedek Pál - Manninger Sándor - Virányi Sándor: Megporzás mézelő méhekkel. Bp., 1976, Mezőgazdasági Kiadó. Kicsit kopott papírkötésben, jó állapotban.
M. Bircher-Benner-Max Edwin Bircher: Früchtespeisen und Rohgemüse. Zürich-Leipzig, 1929, Wendepunkt-Verlag, 53 p. Kiadói papírkötés. Német nyelven. A borítója picit szakadt. / Paperbinding, in german language.
Vegyes kertészeti témájú könyvek, 5 db: Surányi Dezső (szerk.): A szenvedelmes kertész rácsudálkozásai. Dokumentumok a magyar kertkultúra évezredes történetéhez. Magyar hírmondó. Budapest, 1982, Magvető. Kiadói papírkötés. Volt könyvtári példány. Martin Zobel-Horst Weibelzahl-Lisa Mrose: Nyers ételek. Kertünk, Házunk, Otthonunk. Budapest, 1984, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadó papírkötés. Sáray Tamás:...