Érszegi Géza: Az Aranybulla. Budapest, 1990, Helikon. Kiadói papírkötés, kiadói tokban. Benne az oklevél és a pecsét facsimile kiadványával, és a kísérőtanulmánnyal.
Edmund és Jules de Goncourt: A nő a XVIII. században I-II. Budapest, 1921, Rózsavölgyi és társa, 292+265 p. Kiadói félvászon kötés, megviselt papírtokban, fekete-fehér reprodukciókkal illusztrálva. Sarkak kopottak, egyébként jó állapotban
Tolstov, S. P.: Po sledam drevnehorezmiyskoy tsivilizatsii. Moszkva - Leningrád, 1948, Izdatel'stvo Akademii Nauk SSSR. Ligeti Lajos (1902-1967) orientalista tulajdonosi bejegyzésével. Vászonkötésben, jó állapotban. / From the provenance of Hungarian Orientalist Lajos Ligeti (1902-1967). Cloth binding, in good condition.
Bajcsy-Zsilinszky Endre: Egyetlen út-a magyar paraszt. Budapest, 1938, Kelet Népe, 152 p. Kiadói papírkötés. Megviselt állapotban. A borítója szakadozott, a könyvtest kettévált a 112/113. oldalnál.
dr. Gyenes István-dr. Kiss Károly (szerk.): A tízhónapos tragédia. 1944 március 19.-1945 január 20. Első és második rész. Hogy következett el 1944 március 19? Mi történt Berchtesgadenben? A budapesti események a Sztójay kormány kinevezésig. Budapest, 1945, Gábor Áron Könyvkiadó Vállalat. Kiadói papírkötés. A kötése elvált a könyvtesttől.
Révész Imre: A magyarországi protestantizmus története. Magyar Történettudomány Kézikönyve III. kötet - 4. füzet. Budapest, 1925, Magyar Történelmi Társulat. Kiadói papírkötés. A borítója szakadozott. Felvágatlan példány.
Dr. Schack Béla (szerk.): A magyar kereskedő könyve IV. Az árúüzlet. Budapest, 1911, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói egészvászon kötés. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Töredék kötet. A borítója picit kopott, picit sérült, de ezt leszámítva jó állapotban van.