Nisard Dezső: Tanulmányok a renaissance és a reformáció korából. Budapest, 1875, Magyar Tudományos Akadémia, VIII+472 p. Kiadói egészvászon kötés. A gerince hiányzik, de a könyvtest egyben van.
Dr. Mangold Lajos: Világtörténelem. I. Ókor. Ötödik, az uj tanterv alapján átnézett kiadás. Budapest, 1904, Franklin-Társulat. Átkötött félvászon kötés. A borítója foltos. Az elejére pár oldal jegyzetet bekötöttek pluszba. A szennylapon egy kép a lepantói csatáról. A könyvben tollal jegyzetek, aláírások.
Udvari élet a francia királyok alatt. Bp. 1908 Franklin. 336p. 78 egész oldalas és szövegközti illusztrációval. Kiadói, aranyozott selyemripsz díszkötésben, kopott aranyozással
Anonymi Belae regis notarii Historia Hungarica septem primis ducibus Hungariae. Anonymus Gesta Hungarorumának legelső, nyomtatásban megjelent változata Johann Georg von Schwandtner (1716-1791) történetíró, forráskutató Scriptores rerum Hungaricaum veteres ac genuini (Bécs, 1746) című nagy jelentőségű forráskiadványának első kötetéből. Több kéz által írt széljegyzetekkel, latin és magyar nyelven eg...
Lázár Gyula, dr.: Angolország történelme, a legrégibb időktől az újkorig. I. kötet. Az ősidőktől II. Edward haláláig 1327-ben. Temesvár, 1892. Szabó Ferenc. 488 p.; Korabeli aranyozott félbőr kötésben, festett élekkel
Horváth Mihály: A magyarok története II. Pápa, 1843. Aranyozott gerincű félvászon borító, 391 p. Töredék kötet. A borító kopott. Az elülső szennylapon tulajdonosi névbejegyzés. A II. kötet lapjain pecséttel. (390-391 p.)
Sós Endre: A demokrácia öngyilkossága. A weimari Németország végzetes útja. Szombathely, 1947, Magyar Téka Könyvkiadó. Szakadozott papírkötésben, 247 p.