Karl Baedeker: Österreich-Ungarn nebst Cetinje, Belgrad, Bukarest. Handbuch für reisende. Leipzig,1910, Karl Baedeker, XXII+16+578 p. 28. kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, festett lapélekkel. Térképekkel illusztrálva. Német nyelven. A borító kopott, sérült. Egy térkép az elejéről hiányzik. / Cloth binding, in german language. Twenty-eighth edition. The cover is and worn. One map lost.
Georg Wegener: Szálljatok velem! Egy világjáró újabb emlékei. Bp., é.n., Franklin-Társulat Magyar Irod. Intézet és Társulat. Kiadói egészvászon-kötésben.
Győrffy János: Pest-Pilis-Kisúnvármegye és Budapest székesfőváros rövid földrajza. Földrajzi előismeretek. Bp., 1911, Szent- István-Társulat. Pestvármegye szines térképpel. Kiadói félvászon kötésben.
Mungo Park: A Gambiától a Nigerig. Fordította: Halász Gyula. Világjárok. Utazások és Kalandorok. Budapest, é.n., Franklin-Társulat, 143 p. Kiadói egészvászon kötés. Számos fekete-fehér képpel és két térképpel. A borítója foltos, kopott.
Orbán Balázs: Torda város és környéke. 33 nagy és 12 szövegképpel. Reprint kiadás! Budapest, 1984, Helikon, 479 p. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papírborítóval. A papírborítója kopott, foltos. Az egészvászon borító foltos.