Dr. báró Wlassics Tibor: Balatoni kalauz. Budapest, 1925, Balatoni Társaság, 368 p.+1 térképmelléklettel. Kiadói papírkötés. A borítója gyűrött, foltos. A gerince picit szakadt.
Stefan Pascu, Pataki József, Vasile Popa: Kolozsvár. Fordította Debreczeni József. Kolozsvár, 1957, Kolozsvári Nyomdaipari Vállalat. Kiadói egészvászon kötés. Számos fekete-fehér képpel illusztrálva. Két kihajtható térképmelléklettel. Az egyik szakadozott állapotban.
Vámszer Géza (szerk.): Turista kalauza és térképe. (Csikszereda), 1934, Erdélyi Kárpát Egyesület Csiki Alosztályának kiadása, 96 p. Kiadói tűzött papírkötés. Megviselt, foltos, szakadozott állapotban.
Kiss József: Pécs és a Mecsek részletes kalauza. Részletes helyi kalauzok 8. Budapest, 1926, Turistaság és Alpinizmus Lap-, Könyv- és Térképkiadó Rt., 88 p.+3 kihajtható melléklettel. (2 térkép, és 1 panoráma kép.) Kiadói papírkötés.
Erdély. Útmutató Erdély vendégei számára. A kolozsvári egyetem tanárainak közreműködésével összeállította Prinz Gyula. Pécs, é.n., Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyomda Rt. Kiadói picit kopott papírkötés. A hátsó előzéklapon ceruzás jegyzettel.
Táborozási, kirándulási, és túrázási szabályzat. Magyar Úttörők Szövetsége Szabályzatai 4. szám. Budapest, 1966, Magyar Úttörők Szövetsége, 35 p. Kiadói tűzött papírkötés. Foltos.
Kerékgyártó Árpád, Kogutowitz Károly, Mátrai Rudolf: Kárpátoktól - Adriáig. Kirándulási útmutatók. Budapest, 1914, Magyar Földrajzi Intézet Rt., 78 p.+2 t. (Temesvár-Belváros, Az Alduna és vidéke térképmellékletekkel.) Kiadói papírkötés. Megviselt állapotban. A hátsó kötéstábla leszakadt. Foltos.
Dalmatien und die wichtigsten Teile von Slowenien, Kroatien, Montenegro, Bosnien und der Herzegowina mit Angaben für Automobilisten. Grieben Reseführer Band 161. 4. Kiadás. Berlin, 1930, Grieben-Verlag. Kiadói egészvászon kötés. Térképekkel illusztrált. A könyvben ceruzás aláhúzásokkal. / Linen-binding, in german language.