A. E. Johann: 40000 kilométer az ismeretlen Ázsián keresztül. Fordította Benedek Marcellné. Budapest, é.n., Dante. Átkötött félvászon kötés. Fekete-fehér fényképekkel.
Fredrik Böök: A gazdag és a szegény Svédország. Fordította Halász Gyula. Ismeretlen világok. Bp., é.n., Athenaeum, 223 p. Kiadói fakó gerincű aranyozott egészvászon kötésben. Fekete-fehér képekkel, és térképekkel illusztrálva. Ex libris bélyegzővel.
A. E. Johann: Bolyongások New-Yorktól Alaszkáig. Fordította: Nyíreő Éva. Ismeretlen világok. Bp., é.n., Athenaeum, 256 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. Fekete fehér képekkel, térképekkel illusztrálva. Némileg viseltes állapotban. A borítója fakó, a gerince és a kötése sérült.
Cholnoky Jenő: A Föld és élete I-VI. kötet. Gazdag képanyaggal. Kiadói egységes egészvászon sorozat kötés. 6 színes térkép melléklettel. Picit kopott, a VI. kötetből a Magyarország térkép hiányzik. Ezt leszámítva jó állapotban.
Cholnoky Jenő: A Föld titkai I-V.+A föld megismerésének története. I. A napsugár diadala. 107 kép és 67 ábra a szövegben. 314 p. II. A jégvilág. A sarkkutatások története. Második 1929-ig kiegészített és átdolgozott kiadás. 67 kép és 14 ábra a szövegben. 231 p. III. Az ember drámája. 117 kép és 70 ábra a szövegben. 351 p. IV. Az egyenlítőtől a sarkvidékig. 135 kép és 46 ábra a szövegben. 331 p. V...
Szászy Istvánné: Számum kerekedik. Közelkeleti élmények békében, és háborúban. Budapest, é.n., Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt., 188 p. Kiadói félvászon kiadói szakadozott papírborítóban.