Vámbéry Ármin: Közép-ázsiai utazás. Pest, 1873, Athenaeum. Későbbi félvászon kötésben, helyenként másolt oldalakkal, a 367-490. p. másolatban, külön kötetben.
Korniss Péter: Magyarország. Európa szívében. Budapest, 1996, Officina Nova. Kiadói egészvászon kötés, kiadói borítóban. Sok szép képpel illusztrált album.
Georges-Henri Dumont: Steden in Belgie, Villes en Belgique, Cities of Belgium, Stadte in Belgien. Bruxelles, é.n., Uitgeverij Merckx, 258 p. Kiadói műbőr kötés, kiadói papírborítóban.
Wilhelm Munnecke: Hagenbeck munkában. A világjárás hősei. Fordította: Benedek Marcellné. Bp., é.n., Dante, 208 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés. A címlapja hiányos. A borítója kopottas. Fekete-fehér képekkel, térképpel illusztrálva.
Attilio Gatti: Musungu. Fordította Déry Tibor. A világjárás hősei. Budapest, É.N., Utazási könyvek kiadóhivatala. Egésvászon kiadói borítóban, 204 p. A kiadói borítója kopott, foltos. A lapszélek foltosak. Az elülső és hátsó szennylapon beírás. A címlapon ajándékozási sorok.
Nékám, Lívia: Old Hungarian Pharmacies. Bp., 1968, Corvina. Vászonkötésben, papír védőborítóval, a védőborítón apró szakadással, egyébként jó állapotban.
Széchenyi Zsigmond: Náhar. Indiai útinapló. Budapest, 1958, Szépirodalmi Könyvkiadó, 486. Kiadói félvászon kötésben. A gerince némileg megfakult. A borító picit foltos.