Karl Angebauer: Ovambo - 15 év Délnyugat-Afrikában. A világ körül - Útirajzok - útkalandok. Budapest, Dante Könyvkiadó, 1931. Vászon kötés, 251 oldal. A szerző eredeti fekete-fehér felvételeivel és egy térképpel illusztrálva.
Ligeti Lajos: Afgán földön. Bp., é.n., Franklin. Aranyozott kiadói egészvászon sorozatkötésben. A gerinc kissé kopottas, egyébként erős kötésű, megkímélt, szép példány.
Dr. Kicsi Sándor - Szacsvay Imre: Erdélyi utakon III. Brassótól Nagyenyednek. Budapest , 1989, Officina Nova. Dekoratív album, egészvászon kiadói papírborítóban, 130 p.
Touring Club Italiano. Italien. De Blauen Führer. Herausgeber: Francis Ambriére. Paris, 1955 Les Guides Bleus Hachette. Kiadói egészvászon-kötésben, számos térképpel.
Tichy, Herbert: Die Wandlung des Lotos. Ein Indienbericht. Bécs, 1951, Ullstein Verlag. Számos képpel, 1 db kihajtható térképmelléklettel. Vászonkötésben, jó állapotban.
Harwood Steele: Canada sarki tájain. Ismeretlen világok. Budapest, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.T., É.N. Vászon kötés, 294 oldal. 24x16 cm. Fordította Halász Gyula. 18 egész fekete-fehér képpel, 3 térképpel illusztrálva. Jó állapotban. A gerince kopottas, a lapszélek itt-ott foltosak.