P. Didon: Felbonthatatlanság és elválás. Fordította dr. Meggyesi Somogyi Aladár. Budapest, 1894, Petőfi könyvnyomda. Kiadói kopottas, foltos aranyozott egészvászon, aranyozott lapélekkel.
Liber Usualis Missae et Officii Pro Domicinis et Festis. Paris, Tornaco, Roma, 1932, Desclée et Soc. Megviselt egészvászon kötés, papírborítóban, XVII+1677+15+6+13+12+7+3 p. Latin nyelvű székesegyházi használatra írott gregorián dallamokat tartalmazó kézikönyv. A könyv címoldalá n az egri Főszékesegyház Kórusának pecsétjével, és az egri Érseki Papnevelőintézet tulajdonosi bejegyzésével,
Güttler Károly: Természettudomány és szentírás a teremtéshez való viszonyunkban. Fordította a csanádi növendékpapság Magyar Egyházirodalmi Iskolája. Temesvár, 1887, Csanád-Egyházmegyei Ny, 8+325+2 Kiadói aranyozott gerincű egészvászon kötés, aranyozott lapélekkel. Megviselt állapotban. A borítója foltos, kopott, az első pár lap kijár, a kötése sérült. két oldalon ceruzás jegyzettel.
Lonovics József: Népszerű egyházi archaeológia vagyis a katholikus ünnepek, szentségek, ünnepélyek s szertartások értelmezése, és a különféle rendes s rendkívüli szószéki jelentések, részint rendes szentbeszédekben, részint hirdetmény - alaku oktatásokban. II. kötet : A szentségek. Bécs, 1857, Hopf János. Sommer Lipót betűivel. Műbör kötés, 451 p. Átkötött példány! Volt könyvtári példány! Megvise...
Lang Henrik. Keresztyén dogmatika. Gondolkozó keresztyének számára. 2. német kiad. után ford. Kereszturi Sándor. Bp., 1877, Franklin. XVI+236 p. Korabeli félvászon-kötésben, tulajdonosi pecséttel. Az eredeti könyvtesten kívül további két ívnyi, szinte teljesen üres négyzethálós lap a könyv hátuljába kötve, feltehetőleg jegyzetek készítéséhez.
Kis magyar legendárium és Szent István királynak Intelmei. Fordította: Tormay Cecilia. Budapest, 1930, Kapisztrán Nyomda. Félvászon, 174 p. A borítója kopottas. A kötése picit sérült.
Cox György: Görög regék. Angolból fordította és bevezetéssel ellátta Komáromy Lajos. Negyedik kiadás. Bp., é.n., Franklin. Kiadói, kissé kopottas egészvászon-kötésben. Az előzékeinél megerősítve.
Szent Irás, vagy is az Ó Szövetségnek szent könyvei, Magyarúl Káldi György után A Közönséges Diák forditásból az eredeti Betűre is figyelmezve Jegyzetekkel. Négyesi báró Szepesy Ignátz Pétsi Püspöknek Felügyelése alatt. I. kötet. Posonyban, 1835. Belnay' örökösei. 918+(5)p. Korabeli, aranyozott félbőr kötésben.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.