Bartucz Lajos (szerk.): A művelődés könyvtára 9. A magyar nép. 26 szövegábrával és 32 képtáblán 144 fényképpel. Budapest, 1943, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. Aranyozott gerincű kiadói félvászon borító, 349 p. A borító szélei, sarkai kopottak. A gerince picit sérült, kopott.
Vidor Imre: Vándor a nagy uton. Bp., 1930, Minerva. A szerző aláírását tartalmazó beragasztott lappal. Kiadói, gerincén sérült papírkötésben. A borító sarka hiányos. Felvágatlan.
Dr. Hankó Vilmos (szerk.): Universum III. Évkönyv a család és az ifjúság számára. Budapest, 1907, Lampel R. Könyvkereskedése. (Wodianer F. és Fiai) Részvénytársaság. Kiadói festett, illusztrált, egészvászon kötésben, 400 p. A borítója kopottas.
Halhatatlan szerelem, Nagy költők és nagy festők művészetének tükrében. A nyolcvanéves Pesti Napló jubileumi ajándéka előfizetőinek. Budapest,1930, Pesti Napló. Rengeteg képpel illusztrált. Egészvászon kiadói borító, 143 p. A borítója kopottas. A gerince sérült, szakadt.
B. Eötvös József: A' falu jegyzője I. kötet. 1-3. füzet. , II. kötet 1., Tűzött papírkötés, 312+80 p. Pest, 1845, Hartleben Konr. Adolf. Első kiadás! A könyv megviselt állapotban. Az első kötet első két oldala hiányzik. A könyv a 3. oldalon kezdődik.
Harminc 1877-1907. A "Budapest" jubileumi albuma. Budapest, É.N. [1907], Wodianer F. és Fiai Műintézete. Írták a "Budapest" volt és jelenlegi munkatársai. Kiadói festett, aranyozott, szecessziós egészvászon borítóban, VI.+2+341+29+14 p. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. A kiadói borítója kopott. A gerince szakadt, sérült.