Vaszary Gábor (1897-1985): Tíz deka boldogság. Budapest, 1942, Nova Irodalmi Intézet. Kiadói félvászon kötés. Rossz állapotban. Első kiadás. A szerző dedikációjával.
Mikszáth Kálmán: Nemzetes Uraimék. (A másik nagyerejű.) Mikszáth Kálmán munkái. Budapest, 1908, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Hetedik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, festett lapélekkel. A gerincén pici sérüléssel, egyébként jó állapotban.
Bodrogh Pál: Bolyongás. Versek (1926-1928). Budapest, 1929, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt, 57+5 p.+ 6 t. Kiadói szakadt papírkötés. Az elülső kötéstábla ragasztott, a gerince sérült, hiányos. Batthány Gyula gróf rajzaival. Első kiadás. Számozott (500/440.), a szerző által aláírt és dedikált példány.
Fertsek Ferenc: Fickó meg a többiek. Budapest, é.n., Szent István Társulat. Kiadói félvászon kötés. A kötése laza, a borítója kopott. Janovits István rajzaival.
Gogol: Egy őrült emlékiratai. Budapest, 1999, Marfa-Mediterrán Kiadó, 2+29+1 p. Harmadik kiadás. Kiadói papír mappa, Boris László grafikusművész illusztrációival.
A Pallas Nagy Lexikona Az összes ismeretek enciklopédiája. 1-16+17. kötet. Budapest, 1893-1904. Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. Szövegközti képekkel, térképekkel, chromolitográfiákkal gazdagon illusztrálva. Kiadói egységes, aranyozott gerincű, kiadói félbőr kötésben. A 18. kötet hiányzik. A 4. kötetből a 22-27. p. között a lapok kijárnak. Néhány kötet gerince kopott, két kötet gerince némileg sér...
Reinhold Alfréd első és utolsó lírai kötete. Egyetlen kiadás. Budapest, 1932. Névtelen Jegyző (Pápai Ernő ny.) A szerző egyetlen magyarországi kötete. Aláírt példány! Kissé hibás kiadói karton kötésben, az első néhány oldal enyhén foltos