Henry Morton Stanley. Átdolgozta Sebestyén Károly. A nagy afrikai kutató önéletírása. Budapest, 1912, Karriérek Kiadóhivatala, 220 p. Kiadói egészvászon kötés. A gerince kopott.
Arthur Heye: Nyugat peremén. Ismeretlen világok. Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói kopottas, kissé foltos aranyozott egészvászon-kötésben. Néhány ceruzás bejegyzéssel.
Alfred Aloysius Horn: Trader Horn. Kalandok az Elefántcsontparton. John Galsworthy előszavával. Bp., 1943, Folio Könyvkiadó. Korabeli amatőr félvászon-kötésben, a címlapon kis hiánnyal. Belül jó állapotban.
Wosinsky Mór: Keleti utam emlékei. Szekszárd, 1888, Ujfalusy Lajos, 2. kiad. Kopott félvászon kötésben, egyébként jó állapotban. / Ritka! In a bit worn out half-linen binding, otherwise in good condition.
Dr. Jankó János: Stanley utazásai, kalandjai és felfedezései Afrikában. Számos képpel. Budapest, 1907, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.T. Kiadói egészvászon borító, 281 p. A borítója foltos, maszatos. A könyvben pár helyen firka. Az elülső védőlapon, és a hátsó előzéklapon tulajdonosi névbejegyzés. Pár lap foltos.
Europa auto reisebuch. Zürich, 1970, Touring-club der Schweiz. Második kiadás. Kiadói egészvászon kötés. A borítója kopott, foltos. Európa útikalauz, és térkép, német nyelven. / Linen-binding, in german language. Second edition. The cover is worn, and spotty.
Juri Szemjonov: Szibéria meghódítása. Fordította: Nyíreő Éva. Ismeretlen világok. 26 képpel és 2 térképpel. Budapest, É.N., Athenaeum. Kiadói egészvászon, 341 p.