Faludy György: Börtönversek 1950-53 (Az ávó pincéjében és Recsken). Szerző által dedikált példány! Budapest, 1989, Magyar Világ Kiadó. Kiadói karton köütéseben
Janikovszky Éva: Velem mindig történik valami. Réber László rajzaival. Budapest, 1982, Móra Ferenc Könyvkiadó. Második kiadás. Kiadói kemény papírkötés. A szerző által dedikált.
Karácsony Sándor: Ocsudó Magyarság. (Szokásrendszer és pedagógia.) A neveléstudomány társas-lélektani alapjai III. kötet. A társadalmi nevelés és a társas-lélek akarati működése. Budapest, 1942, Exodus, 547 p. Első kiadás. Átkötött papírkötés.
Shakspere Minden Munkái I-VI. Fordították: Arany János, Arany László, Petőfi Sándor, Rákosi Jenő, Szász Károly, Szigligeti Ede, Vörösmarty Mihály és mások. Sajtó alá rendezte, az életrajzot és tanulmányokat írta Dr. Voinovich Géza. Budapest, 1903, Franklin-Társulat. Javított kiadás. Kiadói szecessziós aranyozott egészvászon kötés, változó, többnyire foltos, kopottas állapotban.
Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde. Budapest, 1930, Könyvbarátok Szövetsége, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Megjelent Vörösmarty születésének 100 esztendős évfordulója alkalmából. Kiadói kopottas gerincű aranyozott egészvászon kötés. Az öt, lapszámozáson belüli, egészoldalas rajzokat Kádár Lívia készítette. Bibliofil, keretdíszes lapokkal, külön erre a célra készült vízjegyes papíron (Diósgyőri ...
Oswald Spengler: Ember és gép. Egy új életfilozófia vázlata. Fordította Sz. Mátray Sándor. Budapest, é.n., Danubia. Kiadói kartonált papírkötés, picit kopott, picit foltos borítóval, és gerinccel.
Dr. Sigmund Freud: Három értekezés a szexualitás elméletéről. Fordította és előszót írt hozzá Dr. Ferenczi Sándor. Budapest, 1919, Dick Manó. Második kiadás. Átkötött kiadói egészvászon kötés.
Dr. Dienes Valéria: A zenei alkotás és hatás lélektanáról. Huszadik Század Könyvtára 22. Budapest, 1906, Deutsch Zsigmond és Társa Könyvkereskedése. Kiadói tűzött papírkötés, 24 p. Különlenyomat a Huszadik Század-ból.
Szabó Dezső: Csodálatos élet. 1-2. köt. Bp., 1921, Táltos. Első kiadás! Az első kötet sorszámozott (22/100), a szerző által aláírt. A két kötet egybekötve, kissé megviselt félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.