10 kötet Emile Zola összes művei sorozatból.
A föld I-IV.; A Pénz I-III.+A Coquevillei muri és egyéb elbeszélések.;Az összeomlás I-IV; Germinal I-III.+Chabre ur osztrigái; Szerelem I-II.; Az emberirtó II-III.; Budapest, é.n., Christensen és Társa-Gutenberg Könyvkiadó Vállalat. Kiadói némileg kopott aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a kötéstáblákon a szerző plakettjével. A címlap keretrajzát Végh Gusztáv iparművész, a plakettet Beck Ö. Fülöp szobrászművész tervezte.