Fekete Lajos: Delelő Nap. Fekete Lajos válogatott költeményei 1925-1940. Schöpflin Aladár előszavával. Budapest, é.n., Láthatár, 151 p. Kiadói picit viseltes kemény papírkötés. Számozott példány. (500/497)
Margitai József: Rövid zsebszótár. Segédkönyv a horvát és magyar nyelv megtanulására. I. magyar-horvát rész. Nagykanizsa, 1887, Fischel Fülöp, 144 p. Kiadói picit sérült aranyozott egészvászon kötés. Jó állapotban.
Id. Dumas Sándor: Gróf Monte Cristo I-IV. Fordította Harsányi Kálmán. Budapest, én., Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott egészvászon kötés. Megviselt állapotban. A borítója kopott, sérült, ragasztott. A címlapokon tulajdonosi névbejegyzéssel.
10 kötet Emile Zola összes művei sorozatból. A föld I-IV.; A Pénz I-III.+A Coquevillei muri és egyéb elbeszélések.;Az összeomlás I-IV; Germinal I-III.+Chabre ur osztrigái; Szerelem I-II.; Az emberirtó II-III.; Budapest, é.n., Christensen és Társa-Gutenberg Könyvkiadó Vállalat. Kiadói némileg kopott aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a kötéstáblákon a szerző plakettjével. A címlap keretrajzát...
Vas Zoltán: Tizenhat év fegyházban. Budapest, 1944, Kommunisták Magyarországi Pártja, 167 p. Kiadói félvászon kötés. A borítója foltos, kopottas. A kötése laza. Első kiadás. A könyvet valószínűleg nem itthon, hanem Moszkvában adták ki. Ritka!