Guye, Samuel, Michel, Henri: Mesures du temps et de l'espace. Horloges, montres et instuments anciens. Fribourg, 1970, Office du Livre. Könv az órákról Tele színes ill., fekete-fehér fotókkal. Kiadói egészvászon kötésben, fedőborítóval. Szép állapotban.
Pintér Jenő Magyar irodalomtörténete. Képes kiadás. I. kötet, A magyar irodalom a XX. századig. Bp., 1928, Franklin-Társulat. 389 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, a gerincén sérüléssel. Nem kollacionált.
Taine, Hippolit Adolf: Az angol irodalom története. Ford.: Csiky Gergely. 2-5. köt. Bp., 1882-1885. MTA. Vászonkötésben, példányonként változó, nagyrészt jó állapotban.
Élő Könyvek: Külföldi Klasszikusok I-XL. Komplett sorozat 40 kötetben. Budapest, é.n., Kisfaludy-Társaság - Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben. Változó, de alapvetően jó állapotban.
Mikszáth Kálmán Művei I-XX. Budapest, é.n., Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt.,(A borítón Franklin-Társulat). Nem teljes! Kiadói aranyozott egészvászon sorozat kötés. Változó állapotban!
Magyar Írómesterek. A Petőfi Társaság Jubiláris Könyvei, 10 kötet (Költemények, Elbeszélések, Tanulmányok, Csathó Kálmán, Lampérth Géza, Farkas Pál, Surányi Miklós, Lázár István, Pekár Gyula, Heczeg Ferenc.) Budapest, 1926, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott félbőr kötésben. Néhol kopottas, egy kötet gerince sérült.
A magyar muzsika hőskora és jelene történelmi képekben sok képpel, rajzzal és kótapéldával.. Szerk. dr. Batizi László. Bp., 1944, Dr. Pintér Jenőné kiadása. 401 p. Kiadói aranyozott félvászonkötésben, a borítótáblán Beck Ö. Fülöp hármasplakettjével.