Gyulai Pál: Emlékbeszédek. Budapest, 1879, Franklin-Társulat. Átkötött félvászon kötés. A címlapon, és az előzéklapon tulajdonosi névbejegyzésekkel, sérült gerinccel, kopott borítóval.
A Gyöngyösi István Társaság Almanachja. Budapest, 1938, Gyöngyösi István Társaság, 219 p. Fűzött papír kötés. A borítója foltos, gyűrött, viseltes. A lapok foltosak. A lapszélek gyűröttek. A kötése sérült. A borító részben elvált a gerincétől.
Verne Gyula: Utazás a Holdba. Kilencvenhét óra és husz percz alatt. Fordította Gaal Mózes. Negyedik kiadás. Budapest, 1905, Franklin-Társulat, 272 p. Kiadói illusztrált, festett, aranyozott egészvászon sorozatkötésben, egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. A borítója némileg kopott, foltos, a kötése laza.
Markovits Rodion: Szibériai garnizon. Kollektív riportregény. Budapest, é.n., Genius. Negyedik kiadás. Javított gerincű kopottas egészvászon kötés. A szerző által dedikált példány, dátumozással (1929).
Arany János kisebb költeményei. Budapest, 1883, Ráth Mór. Hatodik kiadás. Kiadói festett, illusztrált, aranyozott egészvászon kötés, aranyozott lapélekkel, picit sérült gerinccel, ajándékozási sorokkal.
Q. Horatius Flaccus: Satiráinak két könyve. Fordította, s az eredeti szöveg kíséretében jegyzetekkel felvilágosította: Dr. Barna Ignácz. Budapest, 1884, Athenaeum Rt. Félvászon kötés, márványozott lapélekkel, a borító némileg foltos, de ezt leszámítva jó állapotban van. Az eredeti papírborítót az újrakötésnél ugyancsak bekötötték. Latin-magyar kétnyelvű kiadás.