P. Vergilius Maro: Aeneise. Fordította Remete József. Győr, 1863, Hennicke Rudolf. Átkötött félvászon kötés, márványozott lapélekkel, a könyvben javítás nyomaival, de alapvetően jó állapotban. Az eredeti borítót az újrakötésnél bekötötték.
Bárczi Géza: Magyar szófejtő szótár. Budapest, 1941, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói félvászon kötés, 348 p. + 1 t. A gerince kopott. A könyvben pár sort zöld sorkiemelővel kiemeltek, a kihajtható tábla ragasztott. A borítója kopott.
G. Bruno (Augustine Fouillée): Le tour de la France par deux Enfants. Devoir et patrie. Paris, 1930, Libraire Classique Eugéne Belin. Kiadói kopottas, picit foltos félvászon kötés, számos szövegközti képpel gazdagon illusztrálva, francia nyelven. / Half-linen binding, in french langauge, in poor conditions.
Anton Pavlovics Csehov: Beszélgetés a kutyával. Elbeszélések és kisregények. 1885-1886. Budapest, 1974, Magyar Helikon, 609 p. Kiadói nyl-kötés. Számozott (2000/1643) példány!
Juhász Gyula összes versei. 1905-1929. Sík Sándor előszavával. Sajtó alá rendezte Paku Imre. Szeged, 1940, Szukits. 1 t.+VIII+384 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, pici kopást eltekintve jó állapotban. Első összkiadás, a kötetben megjelent verseket tartalmazza. 1941-ben megjelent egy második kötet, amely a kötetbe nem rendezett verseket gyűjtötte egybe.
B. Eötvös József: A XIX. század uralkodó eszméinek befolyása az államra II. B. Eötvös József összes munkái II. Pest, 1871, Ráth Mór, 352 p. Második kiadás. Átkötött félvászon kötés.