Az antik világ. A művészet története. Fordította Faluba Kálmán. Budapest, 1986, Corvina Kiadó, 308 p. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban, védőborítóval. Szép állapotban.
Muther Richard: A festőművészet története. I-II. Fordította Lengyel Géza. Függelék: Lyka Károly: Magyar képírás. Budapest, é.n., Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt., 288+272 p. Félbőr kötés. Számos képpel illusztrálva. A borítója kopott. A gerince hiányzik, de a könyvtest egyben van.
Vegyes német nyelvű művészeti tétel, (Bildende Künstler, Moderne Plastik, Die Kunst 1918. Szeptember, XIX. Jahrgang), különféle kiadásban, változó állapotban.
Ráth György(szerk.): Az iparművészet könyve. A Magyar iparművészeti Társulat megbízásából. I-III. kötet. Bp., 1902, Athenaeum. A három kötet egységes festett, dúsan aranyozott kiadói egészvászon díszkötésben, javítandó gerinccel mind a 3 kötet, az egyik kihajtható kép fele hiányzik, ceruzás firkákkal.
Jozeph Schmid: Karl Friedrich Schinkel. Der Vorläufer neuer deutscher Baugesinnung. Leipzig, 1943, (Kummer) Kiadói kopottas papírkötésben, szakadozott védőborítóval
Jajczay János - Schwartz Elemér: Karácsony a művészetben Bp., 1942, Kir. M. Egyetemi Ny. 255p, CXXVIII t. lapszámozáson belül, szövegközti képekkel. Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben.
Herendi porcelán. Budapest, Finomkerámiaipari Országos Vállalat. Kiadói egészvászon kötés, 88 p. Színes, és fekete-fehér fotókkal illusztrált. Magyar, angol, német nyelvű kiadás. A könyv megviselt állapotban van!
Kiadói kolligátum kötet. Az Ars Mundi sorozat négy kötete egybekötve. Dercsényi Dezső: A mozaik.; Dobrovits Aladár: Egyiptom festészete; Homér Lajos: Keleti miniaturák. Bp., Officina, 1944. Kiadói félvászonkötésben.