Olysói Gabányi János: Magyar várak legendái I-IV. Budapest,é.n.[1925-1927], Szent István-Társulat. I. kötet: Negyedik kiadás, é. n. II. kötet: 1925. III.- IV. kötet: é.n. Kiadói illusztrált félvászon kötés, kopottas borítóval, egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva, intézményi bélyegzővel.
Julier Ferenc: 1914-18 A világháboru magyar szemmel. Magyar Szemle Társaság Könyvei VII. Budapest, 1933, Magyar Szemle Társaság. Foltos félvászon kötés, 15 térképmelléklettel, 3 kihajtható levélen, illusztrálva.
Acsády Ignác: A magyar jobbágyság története. Budapest, 1944, Faust Imre Könyvkiadó, 568 p. Második kiadás. Kiadói félvászon kötés, kiadói papírborítóban.
Kovács Imre: Magyar feudalizmus, magyar parasztság. Budapest, 1943, Cserépfalvi, 142+1 p. Első kiadás. Kiadói félvászon kötés, picit sérült gerinccel, egyébként jó állapotban.
Vas Zoltán: Tizenhat év fegyházban. Budapest, 1944, Kommunisták Magyarországi Pártja, 167 p. Kiadói félvászon kötés. A kötése laza. Első kiadás. A könyvet valószínűleg nem itthon, hanem Moszkvában adták ki. Ritka! Jó állapotban.