Gracza György: Az 1848-49-iki magyar szabadságharc története. I-V. kötet, Lampel Róbert Kiadása. Kiadói, kopottas, dombornyomott egészvászon-kötésben, belsejében ragasztószalaggal javítva.
Gróf Vay Péter: Kelet császárai és császárságai. Budapest, 1906, Franklin-Társulat. Kiadói foltos, festett egészvászon kötésben, foltos lapélekkel, szövegközti és egészoldalas gazdagon fekete-fehér fotókkal, és 17 színes műlappal illusztrálva.
Macaulay B. T.: Lord Clive. Warren Hastings. Az angol Keletindia meghódításának története. Fordította Szász Károly. Pest, 1866, Ráth Mór, 336 p. Kiadói kopottas, sérült gerincű dombornyomott egészvászon (Győry Dienes-féle) kötés, márványozott lapélekkel.
Juste Tivadar: Mária magyar királyné. II. Lajos özvegye. Fordította Szász Károly. Pest, 1866, Ráth Mór, 196 p. Kiadói kopottas, sérült gerincű dombornyomott egészvászon (Győry Dienes-féle) kötés, márványozott lapélekkel.
Pauler Gyula: A magyar nemzet története az Árpádházi királyok alatt. I. Budapest, 1893, Magyar Tudományos Akadémia, XVI+667 p. Kiadói kopottas aranyozott gerincű félbőr kötés, sérült gerinccel, a hátsó előzéklap mindkét oldalán és a kötéstábla belsején firkával, foltos, az 1/2 oldalnál a lap picit szakadt.