Emlékkönyv a Székely Nemzeti Múzeum ötvenéves jubileumára. Szerk.: Csutak Vilmos. 1-2. köt. Sepsiszentgyörgy, 1929, Székely Nemzeti Múzeum. Reprint kiadás (Kecskemét, é. n.), kísérőfüzettel. Tűzött papírkötésben, jó állapotban.
Imreh István: Erdélyi hétköznapok 1750-1850. Bukarest, 1979, Kriterion Könyvkiadó, 345 p. Kiadói egészvászon kötés, kiadói szakadozott papírborítóval. A szerző dedikációjával.
William Z. Foster: Az amerikai földrész rövid politikai története. Budapest, 1952, Szikra, 841 p. Kiadói egészvászon kötés, tulajdonos által műanyag védőborítóval ellátva / Outline political history of the Americas
Kürenberg, Joachim von: Mire a falevelek lehullanak. II. Vilmos császár élete és kora. Bp., 1943, Pharos. Kicsit sérült gerincű kartonált papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Féja Géza: A régi magyarság. A magyar irodalom története a legrégibb időktől 1772-ig. Tátra Könyvek, Szlovenszkói Írók Munkái. Pozsony, é.n., Tátra Kiadás, 197 p. Kiadói egészvászon kötés.
10 db különféle történelmi regény és tényirodalom: Bodrogi Gyula: Irka firka; Pakots József: Egy karrier története (Bp., 1910); Szuhay-Havas Ervin: Tizenhárom csillag. Az amerikai forradalom története (Bp., 1976); Karsai Elek, Pintér István: Darutollasok (Bp., 1960); Münnich Ferenc: Viharos út (Bp., 1986); Auguet, Roland: Kegyetlenség és civilizáció. A római játékok (Bp., 1978); Hirschler Imre: A...
Rákosi Viktor: Korhadt fakeresztek. Képek a magyar szabadságharcból. Bp., 1904, Singer és Wolfner. Kissé kopott, díszes vászonkötésben, egyébként jó állapotban.