Magyar földmérők arcképcsarnoka. Szerk.: Raum Frigyes. Bp., 1976, Budapesti Geodéziai és Térképészeti Vállalat. Basilides Sándor illusztrációival, készült 600 példányban. Műbőr kötésben, jó állapotban.
Sevin Henrik: Faekétől a Hofherr-gépig. A Hofherr-Schrantz-Clayton-Shuttleworth Magyar Gépgyári Művek Részvénytársaság története 1842-1869-1944. Bp., 1944, Révai. Számos fekete-fehér illusztrációval. Kopott, foltos tűzött papírkötésben, néhol foltos lapokkal, egyébként jó állapotban.
A combnyaktörés kezelése osteosynthesissel. Szerk.: Manninger Jenő et al. Bp., 2002, Medicina Könyvkiadó Rt. Manninger Jenő (1918-2008) orvos, baleseti sebész aláírásával! Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Tóth Géza: A mathematikai oktatás paedagógiájában. Pécs, 1926, Dunántúl Egyetemi Nyomda. Átkötött félvászon kötés, a címlapja hiányzik, ajándékozási sorokkal, a könyvben egy az ajándékozási sorokhoz Apáczai Csere János kapcsolódó dolgozattal.
Dr. Bucsányi Gyula: Napfürdőzés és a napfény gyógyhatása. Budapest, é.n., Novák Rudolf és társa, 102+2 p. Kiadói szakadozott papírkötés, pár lap kijár.
Tóth László - Várady Jenő: A lipicai ló Magyarországon. Budapest, 1980, Mezőgazdaság Kiadó. 143 p. Kiadói papírkötés. 5 kivehető melléketekkel, összesen: 11 tábla.
Rédei György (szerk.): Magyar közutak. Budapest, 1974, Közlekedés- és Postaügyi Minisztérium Közúti Főosztálya. Kiadói papírkötés, számos fotóval illusztrálva.
Kenyeres Lajos - Ifj. Dr. Tildy Zoltán: Védett természeti ritkaságaink. Budapest, 1960, Mezőgazdasági kiadó. Kiadói egészvászon kötés. A borítója foltos, a kötése laza. A szerzők egyikének, Kenyeres Lajosnak a dedikációjával.