1849 Bécs, Welden tábornok által kiadott 29. katonai közlemény német nyelven, katonákkal, sérültekkel és lázadókkal kapcsolatban, üvegezett keretben, 39x24 cm
1940-41 Német katonák képes frontnaplója. 140 db kép a háború első éveiből, Hollandia megszállása, frontélet. Sok magasrangú katona névvel azonosított portéja a képaláírásokban. Érdekes anyag.
1940-41 German soldiers on the Western fields. 140 photos of the events, including occupation of Holland. Many high ranking soldiers, officers with names can be identified by the descriptions. In album.
1947 William Naylor Wylie (1907-1960) sorhajókapitány magyar nyelvű szolgálati igazolványa magyar szakácsnő részére az USA tengerésztiszti villájában végzett munkáról, SzEB-fejléces papíron /
1947 Labour certificate for a Hungarian cook issued by William Naylor Wylie (1907-1960) commander of the USS Stormes (DD 780) at that time, on Allied Control Commission letter
cca 1914-1918 az Érdekes Újság felvételei alapján készült világháborús nyomtatványok, az Országos Magyar Hadimúzeum Egyesület kiadása (Bp., Légrády), összesen 6 db, 20,5×27 cm