1766 Mária Terézia magyar nyelvű, nyomtatott pátense az úrbérrendezés előkészítéséről. A rendeletet gróf Eszterházy Ferenc főkamarás és Jablanczy József kamarai fogalmazó jegyezte Bécs, 1766. VI. 14. 1 nyomtatott levél, duplafolio. 46x62,5 cm.
1769 Bányai László (?-?) apostoli protonotárius, esztergomi kanonok Nagyszombatban nyomtatott hirdetménye a szentév kapcsán, benne XIV. Kelemen "Inscrutabili divinae sapientiae" kezdetű enciklikájának szövegével az 1770. évi szentév kihirdetéséről, Szerdahelyi Gábor (1742-1813) esztergomi érseki helynökségi irodaigazgató, későbbi besztercebányai püspök ellenjegyzésével, foltos, a hajtások mentén sérülésekkel, rányomott papírfelzetes viaszpecséttel, 92×60 cm
1802 "A Lotteria játéknak szükséges rendtartása" A császári lottéria játék átalakításáról szóló utasítás a 12 krajcáros érme forgalomból való kivonása miatt. 5 p. 36x23 cm.
1802 Utasítás A' Lotteria bé-szedő Uraknak részére az újj osztályos Lotteria eránt. Az 1802-ben átalakított császári lottó útmutatása, utasításai a díjbeszedők részére. 3 p. 32x20 cm.
cca 1810 "Rendelmény a' Felséges Király Parancsolatból, rendes Elintzés, és a' leg szoros'b Fel-vigyázás végett." Rendelkezések a császári lottó szabályainak szigorítására, illetve esetleges csalások visszaszorítására vonatkozóan. 33x21 cm.
1859 Az Üstökös. Humoristico-bellerisztikus hetilap. II kötet 1-18. szám, III. kötet 1-17 kötet, IV. kötet 1-18. szám. Teljes évfolyam. Szerk.: Jókai Mór. Jankó János rajzaival. Budapest, 1859, Landerer és Heckenast, 152+136+144+4 p. Modern egészvászon kötés. Jó állapotban. Az első humorisztikus (heti)lap 1858. augusztus 21.-én indult el Pesten, Jókai Mór szerkesztésében. Ez a 1859-es második, teljes évfolyam. Ritka, érdekes kortörténeti dokumentum.