Dr. Pápa Miklós: Budai hegyek útikalauz. II. bővített kiadás. Budapest, 1957, Sport Lap és Könyvkiadó, 171 p.+XVI t. + 1 kihajtható térkép. Kiadói papírkötés, fekete-fehér fotókkal illusztrálva.
Erdély. Útmutató Erdély vendégei számára. A kolozsvári egyetem tanárainak közreműködésével összeállította Prinz Gyula. Pécs, é.n., Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyomda Rt. Kiadói picit kopott papírkötés. A hátsó előzéklapon ceruzás jegyzettel.
Vegyes témájú útikönyvek, és egy múzeumi kalauz, 5 db, alapvetően az 50-es évekből, különféle méretben, változó állapotban: Dr. Csatkai Endre, Dr. Varga Lajos-Vendel Miklós: Sopron útikalauz. Sopron, 1957, Győr-Sopron Megye Tanácsának Idegenforgalmi Hivatala. Kiadói papírkötés. Dr. Horváth Endre: Pannonhalma Útikalauz. 1961, Győr-Sopron Megyei Tanács Idegenforgalmi Hivatala. Kiadói papírkötés. ...
Stella Court Treatt: Fokvárostól Kairóig. Autó-túra Afrikán keresztül. Fordította Zigány Árpád. Budapest, é.n., Palladis Rt. Kiadói papírkötés. A kötése sérült, pár lap kijár.
Varga József: A Sopronbánfalvai hegyi templom. Sopron, 1938, 40 p. Grafikus papírborító, könyvtári jelzéssel, gerincnél kis sérülés. + Sopronbánfalva mozaik képeslap
Prof. Angelo Lupattelli: Breve guida illustrata di Perugia. Perugia, é.n., Guerriero Guerra Tipografo. Harmadik kiadás. Kiadói szakadozott papírkötés, számos szövegköti képpel illusztrálva, valamint egy kihajtható térképpel, olasz nyelven. / Paperbinding, in italian language, in poor condition.
Papp Ferenc: Budapest meleg gyógyforrásai. Bp., 1942, 252 p., (A Rudas gyógyfürdő forrásainak helyszínrajza, kihajtható). 80 szövegközti képpel és ábrával.
Bertalan Károly: Barlangkutatás Szilice környékén. Beszámoló a BETE barlangkutató Szakosztályának 1942. évi nyári kutató útjáról. Bp., 1943. BETE. Több képpel és térképpel. 16p.