M. Sasek: Israel. München, 1963, Kindler, 60 p. Kiadói papírkötés, kiadói borítóban. Német nyelvű, színes képeskönyv Izraelről. A borítója foltos. / In german language, hardcover. The cover is spotty.
Szászy Istvánné: Számum kerekedik. Közelkeleti élmények békében, és háborúban. Budapest, é.n., Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt., 188 p. Kiadói félvászon kiadói szakadozott papírborítóban.
Barta Éva, Erdélyi György, Székely János: Huta a Bakony alján. Riportok, beszámolók a 100 éves Ajkai Üveggyárról. Budapest, 1978, Globus Nyomda. Kiadói kissé kopottas papírkötésben, fekete-fehér és színes fotókkal.
Maróthy Jenő: Új urak régi hegyek között. Rajzok és elbeszélések a megszállott Felvidék életéből. Bp. 1928, Kir. Magy. Egyetemi Ny. 301 p. Korabeli félvászon-kötésben, könyvtári pecséttel.