Kéz Andor dr.(szerk.): Felfedezők Lexikona. Magyar Földrajzi Társaság. Bp.,é.n., Franklin Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Gerince fakult egyébként nagyon szép állapotban
Sven Hedin: Ázsia sivatagjain keresztül. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Számos képpel és két térképpel. Első kiadás! Bp., én. Lampel Kiadói, aranyozott vászonkötésben. Kis kopások
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Cholnoky Jenő: Égen, földön. Földrajzi értekezések. Bp., é. n., Franklin Társulat. Aranyozott vászonkötésben, jó állapotban
Dr. Kalmár Gusztáv: Küzdelmek a fehér halál országában II. Budapest, 1932, Szent István-Társulat. Kiadói egészvászon kötés. Számos képpel és térképpel illusztrálva. A borítója foltos, kopott.
Dr. Keöpe Viktor: Cejlon, az Éden szigete. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Budapest, é. n., Franklin-Társulat, 189+2 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. A borítója kopottas, foltos.
K. Leden: Kjuvatin jégmezői. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Fordította: Mihalik László. Budapest , é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 244 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. A borítója kopottas, foltos.
Chun Károly: Mélytengerek világa. Fordította: Dr. Szilárdy Zoltán. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Budapest, [1902], Lampel R.( Wodianer F. és Fiai), 4+280 p.+1 t. Kiadói aranyozott egészvászon kötés. A borítója kopott, foltos, de alapvetően jó állapotban.
Savoyai Lajos Amadé: A Ruvenzori. A keletafrikai nagy tavak hegyóriásának kikutatása és csúcsainak első megmászása. Fordította Dr. Cholnoky Jenőné. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Budapest, 1922, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 271p. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben. Pici foltot leszámítva szép állapotban.