Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 413

Radnóti Miklós: Orpheus nyomában. Műfordítások kétezer év költőiből. A fametszeteket Kaza György és Társa grafikai intézet készítette, a tipográfia és a borító Csillag Vera munkája. Budapest, 1943, Pharos, 191 p. Kiadói papírkötés, kissé kopottas, ragasztott kiadói papír védőborítóban, de ezt leszámítva jó állapotban, az előzéklapon Radnóti beragasztott autográf aláírásával. Első kiadás.
13535.

Kikiáltási ár:
70 000 Ft
189,19
205,88
Radnóti Miklós: Ujmódi Pásztorok Éneke. Budapest, 1931, Fiatal Magyarország kiadása, 49+7 p.  Fűzött, javított az eredeti borítóék tipográfiájának megfelelően készült modern, bordó egészvászonkötésben, az eredeti boríték, és a szennylap nincs bekötve, a szennylap címkéje a címoldal közepére illesztve, pár lapon javítás, restauráció nyomaival, de egyébként jó állapotban.  Radnóti Miklós egyik legritkább, második verses kötetének, első kiadása. Megjelent összesen 500 számozott példányban, melyből ez számozatlan. A könyvet a budapesti ügyészség vallásgyalázás, izgatás és szeméremsértés miatt elkoboztatta, Radnótit nyolcnapi fogházra ítélték, és az ítéletet csak Sík Sándor közbelépésére függesztették fel. A költőt a 35. oldalon található Arckép, és a 47. oldalon található Pirul a naptól már az őszi bogyó című versekért ítélték el.
13536.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
13537.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Benkő István: Magyar ügetőversenykönyv. Budapest, 1942, Klein S. nyomda. Kiadói papírkötés, megviselt állapotban, fekete-fehér fotókkal illusztrálva.
13538.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
Krúdy Gyula: A fejedelem szolgája és egyéb elbeszélések. Budapest, é.n., Magyar Kereskedelmi Közlöny Hírlap- és Könyvkiadóvállalat. Kiadói kicsit szakadozott illusztrált szecessziós papírkötés, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel, dátumozással (1924), de egyébként jó állapotban. A Tolnai Világlap karácsonyi számának díjtalan melléklete.
13539.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Kínai csodák. Eredeti kínai mesék. Kisgyermekek Könyvtára 13. Bécs, é.n., Danubia. Kiadói kemény papírkötés, a gerincén kisebb sérüléssel, jó állapotban.
13540.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Aucasin és Nicolete. Ófrancia széphistória. Fordította Tóth Árpád. Fritz Kredel fametszeteivel illusztrálva. Budapest, 1957, Magyar Helikon. Kiadói aranyozott gerincű, rajzos félpergamen kötés. Szép állapotban.
13541.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Ady Endre: Válogatott versek. Budapest, 1921, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói bordázott gerincű kemény papírkötés, kissé sérült gerinccel, kissé kopottas borítóval, de egyébként jó állapotban.
13542.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Hegedűs Loránt: A magyarság jövője a háború után. Politikai tanulmány. Budapest, 1916, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Második kiadás. Korabeli félvászon kötés. Jó állapotban.
13543.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Pados Oszkár: Vörösmarty Természetszemlélete. Pannonhalmi füzetek 22. Budapest, 1938, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötés, szakadt, hiányos gerinccel.
13544.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
Füst Milán: Szakadékok. Öt kisregény. Budapest, 1949, Révai Könyvkiadó Nemzeti Vállalat. Kiadói félvászon kötés, kissé kopottasak a borító sarkai. Első kiadás.
13545.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Jókai Mór: A Magláy-család. A ki holta után áll boszut. Két elbeszélés. Budapest, 1887, Révai Testvérek. Kiadói festett aranyozott illusztrált egészvászon (Gottermayer N.-féle) kötés, kicsit kopott gerinccel, és kicsit kopott, foltos borítóval, a címlapon ex-libris bélyeggel, de egyébként jó állapotban.
13546.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft