Kovács Katalin: A szenvedélyek kifejezése és a műfajok hierarchiája. A francia festészetelméleti gondolkodás kezdetei. Bp., 2004, Eötvös József Könyvkiadó. Papírkötésben, jó állapotban.
Művészet és forradalom. Orosz-szovjet művészet 1910-1932. Budapest, 1988, Műcsarnok. Kiadói papírkötés. Magyar és angol nyelven. / Art and Revolution. Russian-Soviet Art. 1910-1932. Paperbinding, in hungarian, and english language.
Adolph Basler: Maurice Utrillo. Paris, 1929, G. Crés & C. Kiadói papírkötés, fekete-fehér fotókkal, kissé viseltes borítóval. /
Paperbinding, in french language.
Büky Béla: Székely Bertalan hagyatéka a Magyar Tudományos Akadémia könyvtárának kézirattárában. Magyar Tudományos Akadémia könyvtárának közleményei 29. Budapest, 1962, MTA. Kiadói papírkötés, fekete-fehér illusztrációkkal, magyar és német nyelven. A szerző által dedikált.
Berkovits Ilona: A magyar miniaturafestészet kezdetei az Árpádkor. Budapest, 1942, Franklin-Társulat nyomdája, 485-519 p.+6 t. Különlenyomat a Magyarságtudomány 1942. évfolyamának 4. füzetéből. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, fekete-fehér képekkel illusztrálva.
Vitéz Ferenc: É. Kovács László festőművész, honismereti kutató munkássága. Debrecen, 2006, Ethnica. A szerző dedikációjával. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Kabdebo Gyula (szerk.): Az Építőművészet Története I. Kötet: Ókor. Budapest, 1903, Magyar Mérnök- És Építész-Egylet, 464 p.
Kiadói aranyozott egészvászon kötés, gazdag képanyaggal illusztrálva. Nem jelent meg több a sorozatból. A gerince kopottas.
Fehér Géza: Török miniatúrák a magyarországi hódoltság koráról. Bp., 1975, Magyar Helikon - Corvina. Vászonkötésben, papír védőborítóval, karton védőtokban, jó állapotban.