Arany János összes munkái 5. + Arany János hátrahagyott iratai és levelezése 1-4. Budapest, 1884-1889, Ráth Mór. Kiadói egységes festett, aranyozott egészvászon kötés, márványozott lapélekkel, szép állapotban. Arany János összes munkái 5. Arany János Prózai dolgozatai. Budapest, 1884, Ráth Mór, 548 p. Második kiadás. A borítón minimális kopás, háta foltos. Arany János hátrahagyott iratai és leve...
Tompa Mihály Versei I-VI.+I kötet. (Komplett!) I.-II. Dalok. Románczok, III. Regék, IV. Népregék, V. Beszélyek. Balladák., VI. Vegyes tartalommal (1863). + Tompa Mihály Legujabb Költeményei (1867). Pest, 1858-1863-1867, Heckenast Gusztáv. Korabeli aranyozott gerincű félbőr kötés, márványozott lapélekkel. Az I. kötetben Tompa Mihály arcképe. Barabás Miklós rajza után J.Axmann & J.Benedict készített...
Tarka világ képes regélő. Szerk. Áldor Imre. Első évfolyam (teljes, több nem jelent meg.) Pest, 1869. Heckenast Gusztáv. 576 p. Szövegközti és egészoldalas fametszetekkel. Korabeli, megviselt félvászon-kötésben.
Ungarn - Magyarország - A Kereskedelemügyi M. Kir. Miniszter megbízásából kiadja a Magyar Kir. Államvasutak igazgatósága. Szerkesztette: Kain Albert. Bp., 1909. Erdélyi. Lapszámozáson belül gazdag képanyaggal. Kiadói, aranyozott, dombornyomású, festett egészvászon kötésben. Kifogástalan állapotban, védőtokban / Nice elbuum about Hungary in Geman with many illustrations. In painted full linen bindi...
Edward Fitzgerald: Rubaiyat of Omar Khayyam: The First and Fourth Renderings in English Verse. With illustrations by Willy Pogany. New York, n.d., Thomas Y. Crowell Company. 96 p. With eight tipped-in colour plates, including frontis, also floral decoration to the pages, done in black and white. Red cloth-bound, attractive gilt titles and illustration to front and spine. Wonderful copy.