Lázár Béla: Művészet. Kis művészettörténet a nagyközönség számára. Bp., 1938, Rózsavölgyi. 349 p. XLVII t. 70 szövegképpel. Korabeli félvászonkötésben. A kötet tartása kissé merev, rugalmatlan.
Daniel Chodowiecki: Metszetek, (Kupferstiche aus dem Nachlass des Meisters in Verbindung mit seinen Erben ausgewählt und herausgegeben von Thomas Muchall-Viebrook.) Számozott példány! Mappába gyűjtve, kifogástalan állapotban.
Paul Lacroix: Directoire et consulat empire: Moeurs et usages, lettres, sciences et arts. France 1795-1815. Paris, 1884 Librairie de Firmin Didot et Cie. 564 p. Kiadói, gazdagon aranyozott félbőrkötésben, a gerincen kisebb sérülésekkel. / Red cloth-bound, ornamental gilt coverboards, leather-made spine with some minor injuries. Illustrated, with 12 chromolithographs and 410 wood engravings. First...
Novotny Tihamér (szerk.): Aknay János, Angyalos könyv, A book of angels, Engelbuch. Szentendre, 2004, VLS Kulturális Egyesület. A művész aláírásával és ajánlásával:"Laci barátomnak sok szeretettel. Aknay János" Illusztrált kiadói karton kötésben. Újszerű állapotban.
cca 1960-1970: vegyes művészeti könyv tétel, 7 db. : Holland életképek, A manierizmus mesterei, XVI. századi német táblaképek, Rubens és kora, Visegrádtól Szentendréig, Murillo, XVI. századi német táblaképek, változó kiadásban és minőségben.
Szinyei Merse Pál Emlékkiállítás Katalógusa. Budapest, 1948, Országos Magyar Szépművészeti Múzeum, 7 p. Tűzött papírkötés. A borító és a lapok foltosak.