Marczali Henrik: Nagy Képes világtörténet. 3. kötet, A rómaiak története. Bp., é.n., Franklin-Révai. Kiadói aranyozott félbőrkötésben, két lapszél kissé sérült, egyébként jó állapotban
Az ezeréves Magyarország és a Milléniumi Kiállítás. Magyarország legszebb tájainak, városainak és műkincseinek valamint a kiállítás nevezetességeinek fényképgyűjteménye. Részben Vágó Bertalan a M.Á.V. fényképésze. A kereskedelemügyi m. kir. ministerium pártfogása mellett, a m. kir. államvasutak és az ezredéves országos kiállítás igazgatóságának megbízásából és közreműködésével kiadja Laurencic G...
Szilágyi Sándor (szerk.): A magyar nemzet története. Harmadik kötet. Az Anjou ház és örökösei. Írták: Pór Antal, Schönerr Gyula. Budapest, 1895, Athenaeum. Díszes, aranyozott, dombornyomott kiadói félbőr kötésben. A gerinc felső részén hiány, a szennylap és az előzéklap hiányzik. Belül jó állapotban, ép mellékletekkel.
Prinz Gyula, Cholnoky Jenő, Gr. Teleki Pál, Bartucz Lajos: Magyar föld, magyar faj I-IV. kötet, Komplett sorozat. Kissé kopott gerincű félbőr kötésben.
Szilágyi Sándor (szerk.): A magyar nemzet története. Ötödik kötet. Magyarország három részre oszlásának története. 1526-1608. Írta Acsády Ignác. Budapest, 1893, Athenaeum. Későbbi, félvászon kötésben. (egy lapon kis hiánnyal)
Magyarország történelme, földje, népe, élete, gazdasága, irodalma, művészete Vereckétől napjainkig. Előszót írta: Nagybányai Vitéz Horthy Miklós. II. kötet. Állami és gazdasági élet. Bp., 1929, Franklin. 482 p. Kiadói, kopottas, félbőrkötésben
Varga János: Középszinten a történelemben. Frideczky Lajos memoárja. Salgótarján, 1988, Nógrád Megyei Levéltár (Adatok, források és tanulmányok a Nógrád Megyei Levéltárból 14.). Papírkötésben, jó állapotban.