Könyvek: Történelem

Tételek száma: 98

H. G. Wells: A világ története (A short history of the world). Bp., é.n. Kultúra. (4)+416 p. + 1 tábla. 13 térképpel. Kiadói kartonkötésben, a gerince sérült.
13246.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

Rákóczi könyve A magyar nép számára. Szerk. Hegedűs Pál. Bp. 1906. Gönczi József. 119 p. Korabeli félvászonkötésben, jó állapotban. Ritka.
13247.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43

Gecse Géza: Bizánctól Bizáncig. Az orosz birodalmi gondolat. Budapest, 2007, Nemzeti Tankönyvkiadó. Kiadói kemény papírkötésben. Jó állapotban. A szerző által dedikált.
13248.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,70
6,29

Seignobos: A francia nemzet őszinte története. Fordította: Cs. Szabó László. Budapest, é.n., Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés.
13249.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57

Árpád-kori oklevelek a Heves Megyei Levéltárban. Bán Péter (szerk.) Kondorné Látkóczki Erzsébet (ford.). Eger, 1997, Heves Megyei Levéltár. 117 p. + XVI. Kiadói kemény papírkötésben, képes mellékletekkel, jó állapotban
13250.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

Sós Endre: A demokrácia öngyilkossága. A Weimari Németország végzetes útja. Magyar Téka könyvkiadó, Szombathely, 1947. Kiadói félvászon kötés, 232 p. Jó állapotban
13251.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

Kassai Géza: Magyar történelmi sorsfordulók és a nemzetiségi kérdés. Budapest, 1948, Szikra. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, intézményi bélyegzővel.
13252.

Kikiáltási ár:
800 Ft
2,07
2,29

A felvidéki magyarság húsz éve. 1918-1938. Szerk. a Magyar Statisztikai Társaság Államtudományi Intézete. Budapest, 1938, K.M. Egyetemi ny. 136 p., 5 térkép (kihajtható), 3 táblázat (kih.) Fűzve, kiadói borítóban.
13253.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Kós Károly: Erdély. Kulturtörténeti vázlat. Kolozsvár, é.n., Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon kiadás, 88 p.+ 60 darab egészoldalas fekete-fehér és színes illusztrációval. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás.
13254.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

13255.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

13256.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

Margaret Goldsmith: Krisztina svéd királynő. Fordította Fischer Annie. Budapest, é.n., Athenaeum. Kiadói picit kopott aranyozott egészvászon kötés.
13257.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft