H. G. Wells: A világ története (A short history of the world). Bp., é.n. Kultúra. (4)+416 p. + 1 tábla. 13 térképpel. Kiadói kartonkötésben, a gerince sérült.
Gecse Géza: Bizánctól Bizáncig. Az orosz birodalmi gondolat. Budapest, 2007, Nemzeti Tankönyvkiadó. Kiadói kemény papírkötésben. Jó állapotban. A szerző által dedikált.
Árpád-kori oklevelek a Heves Megyei Levéltárban. Bán Péter (szerk.) Kondorné Látkóczki Erzsébet (ford.). Eger, 1997, Heves Megyei Levéltár. 117 p. + XVI. Kiadói kemény papírkötésben, képes mellékletekkel, jó állapotban
Sós Endre: A demokrácia öngyilkossága. A Weimari Németország végzetes útja. Magyar Téka könyvkiadó, Szombathely, 1947. Kiadói félvászon kötés, 232 p. Jó állapotban
Kassai Géza: Magyar történelmi sorsfordulók és a nemzetiségi kérdés. Budapest, 1948, Szikra. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, intézményi bélyegzővel.
A felvidéki magyarság húsz éve. 1918-1938. Szerk. a Magyar Statisztikai Társaság Államtudományi Intézete. Budapest, 1938, K.M. Egyetemi ny. 136 p., 5 térkép (kihajtható), 3 táblázat (kih.) Fűzve, kiadói borítóban.
Kós Károly: Erdély. Kulturtörténeti vázlat. Kolozsvár, é.n., Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon kiadás, 88 p.+ 60 darab egészoldalas fekete-fehér és színes illusztrációval. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás.
Vaszary Kolos: Történelmi életrajzok. Hazai festőművészek által illusztrált ifjusági iratok III. kötet. Vaszary János képeivel ellátott második kiadás. Budapest, én., Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). Kiadói illusztrált egészvászon kötés. Iskolai bélyegzővel, és ajándékozási sorokkal. Megviselt állapotban.
Horváth Mihály: A magyarok története II. Pápa, 1843. Aranyozott gerincű félvászon borító, 391 p. Töredék kötet. A borító kopott. Az elülső szennylapon tulajdonosi névbejegyzés. A II. kötet lapjain pecséttel. (390-391 p.)