Wolfgang Hoffmann-Harnisch: Brazília. Egy forróövi nagybirodalom. Fordította: Dr. Csordás Nóra. Ismeretlen világok. Budapest, é.n., Athenaeum, 316 p. Fakó gerincű kiadói egészvászon kötés.
Cholnoky Jenő: A Föld titkai I-V.+A föld megismerésének története. I. A napsugár diadala. 107 kép és 67 ábra a szövegben. 314 p. II. A jégvilág. A sarkkutatások története. Második 1929-ig kiegészített és átdolgozott kiadás. 67 kép és 14 ábra a szövegben. 231 p. III. Az ember drámája. 117 kép és 70 ábra a szövegben. 351 p. IV. Az egyenlítőtől a sarkvidékig. 135 kép és 46 ábra a szövegben. 331 p. V...
Wilhelm Munnecke: Hagenbeck munkában. A világjárás hősei. Fordította: Benedek Marcellné. Bp., é.n., Dante, 208 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés. A címlapja hiányos. A borítója kopottas. Fekete-fehér képekkel, térképpel illusztrálva.
Martin Johnson: A kannibálok szigetén. Fordította Halász Gyula. A világ körül. Útirajzok, útikalandok. Budapest, 1931, Dante. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas, foltos borítóval.
Fredrik Böök: A gazdag és a szegény Svédország. Fordította Halász Gyula. Ismeretlen világok. Bp., é.n., Athenaeum, 223 p. Kiadói fakó gerincű aranyozott egészvászon kötésben. Fekete-fehér képekkel, és térképekkel illusztrálva. Ex libris bélyegzővel.
Dr. Kalmár Gusztáv: Küzdelmek a fehér halál országában II. Budapest, 1932, Szent István-Társulat. Kiadói egészvászon kötés. Számos képpel és térképpel illusztrálva. A borítója foltos, kopott.
Orbán Balázs: Torda város és környéke. 33 nagy 12 szövegképpel. Budapest, 1984, Helikon Kiadó. Reprint kiadás! + Orbán Balázs eszméi kísérőtanulmány. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papírborítóban, és papír védőborítóban. Jó állapotban.
Gaál István: Szép magyar tájak. Budapest, 1944, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. Kiadói aranyozott gerincű félvászon kötés, kissé foltos, kopott borítóval, fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Egyetlen kiadás.
Magyarország és Erdély képekben. Szerk.: Kubinyi Ferenc - Vahot Imre. 1-4. köt. Bp., 1985, Állami Könyvterjesztő Vállalat. Az 1853. évi kiadás (Pest, Emich Gusztáv) reprintje! Két kötetben. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.