Madeira és Richelieu kézimunkakönyv. Fehérhímzés. Likacsos-, reneszánsz-, richelieu-, lapos-, és domoruhímzés. Budapest, é.n., Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat Rt. Kiadói aranyozott gerincű, illusztrált, kissé kopottas félvászon kötésben, számos képpel gazdagon illusztrálva. Jó állapotban.
Szívélyes Fahrenheit. 17 sci-fi remekmű. Az 1954-es év terméséből válogatta Isaac Asimov és Martin H. Greenberg. Fordították többen. Philip K. Dick, Arthur C. Clarke, Anthohny Boucher és mások novelláival. Bp., 1993, Magyar Könyvklub. Kiadói kemény papírkötés.
Lengyel Menyhért: Taifun. Bp., 1909, Nyugat. Kiadói papírkötésben, a címlapot és a könyvdíszt Falus Elek rajzolta, a borítója és a gerince kopottas, a gerince kissé sérült, a kötéstáblák belseje, és a védőlapok hullámosak, kissé foltos lapszélekkel. Első kiadás.
Horváth János: Az irodalmi műveltség megoszlása. Magyar humanizmus. Budapest, 1944, Magyar Szemle Társaság. Kiadói papírkötés, a gerince kissé megtört, de egyébként jó állapotban.
Wilhelm Bölsche: Von Drachen und Zauberküsten. Abenteuer aus dem Kamps mit dem Unbekannten in der Natur. Jena, 1925, Eugen Diedrichs. Kiadói egészvászon kötés, fekete-fehér képekkel és egy térképpel illusztrálva, német nyelven. /
Linen-binding, in german language.
Hevesi József: A hesperidák kertje. Históriák a klasszikus világból. Bp., é.n., Dick Manó, 196 p. Korabeli félvászon kötés, az eredeti címlapja bekötve. Jó állapotban.