gróf Széchenyi István: Világ, vagy is felvilágosító töredékek némi hiba s előitélet eligazítására. Pest, 1831. Füskúti Landerer. 10+XL+41-539+5 p. Első kiadás! későbbi, a gerinc alsó részén kissé sérült félvászonkötésben. Néhol foxing-foltok előfordulhatnak.
5 db szépirodalmi témájú könyv: Török Sándor: Titokzatos utazások. Bp., 1947, Révai. Az elülső borítónál kicsit laza félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.; Szép Ernő: Lila akác. Bp., 1949, Révai. Díszes borítójú félvászon kötésben, jó állapotban.; Móricz Zsigmond: Árvácska, Csibe. Bp., 1959, Szépirodalmi Könyvkiadó. Vászonkötésben, jó állapotban.; Mann, Thomas: A törvény. Bp., 1958, Magyar Helikon. Vászonkötésben, jó állapotban.; Stendhal: A szerelemről. Bp., é. n., Révai, 2. kiadás. Félvászon kötésben, jó állapotban.
Vörösmarty-album. A költő életrajza és válogatott versei. Szerk.: Salusinszky Imre. Bp., 1909, Wodianer. Enyhén kopott, díszes, aranyozott, festett vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Szenteleky Kornél - Kornel Senteleki. Szerk.: Ačanski, Radivoj et al. h. n., 1976, Forum. Kicsit kopott papírkötésben, jó állapotban. + Szenteleky Kornél: Isola bella. Újvidék, é. n., Délvidéki Magyar Közművelődési Szövetség. Kissé megviselt félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.
Seingalti: Casanova Jakab emlékiratai. Fordította Szász Károly. Budapest, 1907, Rozsnyai Károly. Átkötött félvászon kötéssel, megviselt borítóval, egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal.
Emil Ludwig: Az ember fia. Egy próféta története. Fordította Benedek Marcell. Budapest, é.n., Dante. Kiadói egészvászon kötés, foltos borítóval. Rembrandt rajzaival illusztrálva.