Móricz Zsigmond műveiből 13 kötet. 12 mű 13 kötetben. Nem teljes! Forr a bor I-II, Forrómezők, Az asszony beleszól, Életem regénye, Rokonok, Betyár,Tündérkert, A nap árnyéka, A nagy fejedelem, A boldog ember, Barbárok, Míg új a szerelem. Budapest,1939,Athenaeum. Kiadói aranyozott, piros egészvászon kötés. A borítók, gerincek kopottak,foltosak. A lapok néhol foltosak. A boldog ember kötése picit sérült.
Gesenius, Wilhelm: Neues hebräisch-deutsches Handwörterbuch über das Alte Testament. Zweyte verbesserte vermehrte und mit einem Register versehene Auflage.
Leipzig, 1823. bey Friedrich Christian Wilhelm Vogel. Korabeli félbőr kötésben, kis hibákkal. / In half leather binding
Christoph Wilhelm Hufeland: Die Kunst das menschliche Leben zu verlängern I.-II. Jena, 1798.
Akademische Buchhandlung hiányzó gerincű papírkötésben / in paper binding (spine missing)
Lenau, Nikolaus: Sämtliche Werke und Briefe in 6 Bänden. Bd. I-V. Hrsg. v. Eduard Castle. Leipzig, 1910-1913, Insel. Kiadói, aranyozott egészbőr kötésben, a szerző címképeivel. A kötés kopottas, helyenként látványosan sérült /
Gold plated leather binding, binding has faults
Magyar Külkereskedelmi Zsebkönyv 2 kötete;
Szőts Gyula (szerk.):Magyar Külkereskedelmi Zsebkönyv V. Budapest, 1939, M. Kir. Külkereskedelmi Hivatal. Kiadói félvászon kötés, 272 p.
Dr. Marinovich László - Szőts Gyula - Dr. Margittai Győző (szerk.): Magyar Külkereskedelmi Zsebkönyv VIII. Budapest, 1947, M. Kir. Külkereskedelmi Hivatal. Kiadói félvászon kötés,358 p.
A borítók kopottasak. A címlapokon tulajdonosi névbejegyzés.
Tóth Kálmán válogatott költeményei. Bevezetéssel ellátta Endrődi Sándor. Remekírók Képes Könyvtára. Budapest, 1902, Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). Negyedik kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, picit kopott borítóval, intézményi bélyegzővel.