Révész Béla: Ady Endre életéről, verseiről, jelleméről. Bp., é.n., Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt., kiegészített második kiadás. Kiadói kissé szakadozott papírkötés, kissé sérült kötéssel, pár lap kijár, fekete-fehér egészoldalas illusztrációkkal, és képekkel.
Erődi Béla: A fáraók országában. Bp., é.n. (1897), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 t.+ 4+229+3 p. + 1 t. Kiadói festett, illusztrált kissé kopottas egészvászon-kötésben, kissé laza fűzéssel, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel, számos szövegközti és egész oldalas fekete-fehér fényképpel és kissé szakadozott kihajtható térképmelléklettel illusztrálva. A kötés Gottermayer Nándor könyvkötő műhelyében készült.
Ernyes József, Karsai (Kurzweil) Géza: Német népi színjátékok. Deutsche Volksschauspiele aus den oberungarischen Bergstädten. 2. köt. 1-2. rész. Bp., 1938, Magyar Nemzeti Múzeum. Kopott papírkötésben, az első rész eleje részben elválik, egyébként jó állapotban.
Gróf Széchenyi István döblingi hagyatékából. Intelmei Béla fiához. Forditotta Váradi József. Bp., 1923, Fővárosi nyomda Rt. 112 p. Korabeli amatőr papírkötésben.