Dr. Benedek István: Az ösztönök világa. Öröklés - Ösztön - Sors. Első kiadás! Budapest,1948, Új Idők Irodalmi Intézet RT. (Singer és Wolfner) Kiadói félvászon kötés, 286 p. Számos szövegközi ábrával.
Benedek István (1915-1996) által dedikál! A borító sarkai kopottak.
Koczkás Gyula: Ember és tudománya. Budapest, É.N., Béta Irodalmi Rt. Kiadói félvászon, 145 p. A borítója kopottas. Az elülső előzéklap hiányzik! Az 5. oldalon tollal bejegyzés!
Petró István: Magyarország villamosításának állapota az 1925. évben. A M. Kir. kereskedelmi Miniszter. Budapest, 1927, Magyar Királyi Állami nyomda. Egészvászon kötésben. Nagyméretű, szép állapotú térkép melléklettel