Dr. Gillemot László (szerk.) : Hegesztés. Mérnöki Továbbképző Intézet Kiadványai G. 17. szám. Budapest, 1946, Mérnöki Továbbképző Intézet. Félvászon borító, 386 p. Átkötött volt könyvtári példány!
Alexis Carrel: Orvosok, kuruzslók, eretnekek. Francia orvosok tanulmányai az orvostudomány időszerű kérdéseiről. Fordította: Dr. Révay József. Budapest, 1947, Révai. Kiadói félvászonkötés, kiadói papírborítóban, 331 p. A papírborítója kicsit szakadozott.
Benedek István: Az ösztönök világa. Öröklés - ösztön - sors. Első kiadás. Bp., 1948, Új Idők Irod. Int. 286 p. 8 t. Számos szövegközti ábrával. Kiadói félvászonkötésben.
Mende Jenő: A kezdő fizikus. Budapest, É.N., Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. Kiadói egészvászon kötés, 246 p. A borítója maszatos, a kötése meglazult.
Archibald, Williams: Korunk találmányai. A drótnélküli távíró, a folyékony levegő alkalmazásai... Az angol eredeti nyomán átdolgozta Sándor Szilárd. Budapest, 1910, Franklin. Kopottas, aranyozott, illusztrált, kiadói egészvászon kötésben.
Dr. Dubovitz Hugó, Haskó Lajos: Ipari és kereskedelmi vegyészet. Bp., é.n., Delta Könyvkiadóvállalat. Kiadói papírkötés, a kötése kissé laza, de a könyvtest egyben van, szövegközti illusztrációkkal.
Orbán Dezső: Az ezermester száz mesterműve. Budapest, 1934, Szent István Társulat Kiadása. Kiadói félvászon kötés, 191 p. A borítója foltos, kopott, viseltes.
Dr. Czirer László: A műtéti javalatok. 4 táblázattal. A Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat Könyvtára CLXV. Kötet. Budapest, 1939, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. Kopottas kiadói egészvászon kötés, 260 p. A 6. p. tulajdonosi névbejegyzéssel.